Domů » Bleskovky » Útočníci mají nový způsob, jak vyděsit uživatele: tvrdí jim, že je mají natočené při sledování porna

Útočníci mají nový způsob, jak vyděsit uživatele: tvrdí jim, že je mají natočené při sledování porna

Pokud se již nějakou chvíli pohybujete na internetu a používáte email, určitě vás nepřekvapí zpráva o hoaxu, neboli nevyžádané klamavé zprávě, pomocí které se vás tvůrci snaží přesvědčit k nějaké akci. Nejčastěji se jedná o zaslání peněz, přičemž zpráva je často tak nápadná, že nikoho ani nenapadne vytahovat platební kartu. Nový email na to však jde od lesa a útočí na slabá místa lidské psychiky.

Hackeři mají nový způsob, jak vyděsit uživatele: tvrdí jim, že je mají natočené při sledování porna
Hackeři mají nový způsob, jak vyděsit uživatele: tvrdí jim, že je mají natočené při sledování porna (ilustrační obrázek)

Snaží se totiž přesvědčit adresáty tvrzením, že autoři mají video uživatele během sledování pornografických videí, stejně jako přístup k adresáři přátel, kterým nebudou váhat preference i sledovaná videa zaslat. Pro umocnění pak zmiňují uživatelova dříve použitá hesla získaná s pomocí keyloggerů, tedy programů, které umí zaznamenat stisky na klávesnici, či s pomocí vzdálené obrazovky. Ve skutečnosti však využívají nejspíše databáze s uniklými hesly. Aby obešli spamový filtr, do předmětu emailu pak píší citáty od Shakespeara či Jane Austenové.

Díky nejistotě, kterou taková zpráva v každém z nás nejspíše vzbudí, se podvodníkům podařilo z obětí vylákat již 950 000 dolarů (téměř 22 milionů Kč) v bitcoinech. Pokud tedy podobnou zprávu obdržíte, vězte, že se jedná o snahu získat část peněz z vašeho bankovního účtu, nic tedy neplaťte. Pro úplný klid duše pak můžete přelepit kamerku vašeho notebooku například lepící páskou.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments