TOPlist

Úpis pro dotovanou cenu iPhone 3GS u našich operátorů: 3 roky, 2 roky nebo 6 měsíců

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Úpis pro dotovanou cenu iPhone 3GS u našich operátorů: 3 roky, 2 roky nebo 6 měsícůV České republice se konečně začal prodávat nový iPhone 3GS, který je nástupcem staršího modelu 3G. Oproti němu nabízí kvalitnější fotoaparát a možnost nahrávání videa ve VGA rozlišení, digitální kompas a výrazné navýšení rychlosti v operačním systému a aplikacích, o čemž se můžete přesvědčit v níže přiloženém videu. Využili jsme příjemného letního počasí a navštívili jsme prodejny všech tří českých operátorů, abychom zjistili, jak to skutečně s iPhonem 3GS u nás vypadá a jaké podmínky si pro nás operátoři připravili.

Prodej iPhone 3GS u Telefónica O2 ČR
První zastávka vedla k O2. Zajímavé bylo, že prý nemají stále podrobnosti k dotacím iPhone 3GS (až já jsem jí řekl, že jsou již na internetu), že prý mohou všechny pobočky prodávat jen nedotované přístroje a podklady že prý budou mít až 8. srpna. Navíc jsou prý všechny iPhony vyprodané, na skladě je jen iPhone 3GS 16 GB v černé barvě, další dodávka má být ve čtvrtek, tedy zítra. Pro mě nová a nemilá informace byla ohledně délky úpisu. Nejste-li ještě zákazníkem O2, pak se pro nový dotovaný iPhone musíte upsat na 3 roky, dvouletý úpis platí jen pro stávající zákazníky.

Příjemná informace se pak týká modelu 3G, jednak stále platí nabídka na připojení k Internetu za 150,- Kč měsíčně (Wi-Fi bez omezení, 3G s 500 MB měsíčně, pak klesne rychlost). Potěšující určitě je, že O2 nedávno spustil 3G Ústí nad Labem, Hradce Králové a Pardubicích. Další velká města jsou pokryta alespoň EDGE.

-

Prodej iPhone 3GS u Vodafone ČR
Druhá návštěva byla u Vodafone (ceny iPhone 3GS u Vodafone ČR naleznete zde), kde jsem si chtěl potvrdit můj nápad s možností pořízení iPhone 3GS prakticky zdarma. A v rychlosti – jde to! Tedy abych byl přesný, opravdu je délka úpisu při koupi dotovaného telefonu jen 6 měsíců, tedy za dobu dvouletého úpisu u T-mobile si můžete koupit telefony se slevou 4, u tříletého úpisu u O2 dokonce 6. Je zde ale jeden zádrhel, na jedno telefonní číslo můžete mít jen jeden dotovaný přístroj za 2 roky. Ovšem po půl roce můžete původní tarif zrušit, převést na předplacenku a podobně a jeden člověk si může koupit během 2 let až 4 dotované přístroje na 4 různá čísla, takže to bude trochu otrava (ale za ušetřených 10 000,- Kč to určitě stojí).

Jinak při koupi dotovaného telefonu u Vodafone je třeba složit volací jistinu (500,- až 3000,- Kč resp. 0,- až 2000,- Kč pro stávající zákazníky). Chcete-li mít levnější volání, doporučují ještě zvýhodnění Po svém, při kterém vám nechodí papírové faktury ale jen elektronické (šetříme lesy) a volání na infolinku je zpoplatněné, za což získáte slušný 20 % bonus na volání a můžete mít i zadarmo druhou SIM Plus kartu do mobilu. Dalších 23,80,- Kč měsíčně můžete ušetřit při platbě Inkasem.

Video: Srovnání rychlosti iPhonu 3G a nového iPhonu 3GS

Co se týče Internetu, tak podle přítomného pracovníka je prý 50 % zvýhodnění na Připojení na stálo možné pro všechny mobily, nejen pro iPhone 3GS, jak měli psáno na webu, tj. kdokoliv si může pořídit internetové připojení s limitem 3GB dat na měsíc za 325,- Kč namísto 650,- Kč (v aktuálním čísle magazínu Čili-Chili o tom ale není ani zmínky), 3G by tento měsíc mělo začít pokrývat větší část Prahy a Brna, EDGE pak pokrývá 90 % populace.

Prodej iPhone 3GS u T-mobile ČR
Poslední a nejkratší zastávka se konala u T-Mobile. Potvrdili skutečnost, že prodávají jen variantu s 32 GB a za velmi přemrštěnou cenu. Navíc mi ještě sdělili, že pro iPhone a další dražší telefony neplatí možnost snížit tarif po 12 měsících, zájemci o dotovaný telefon proto musí své minimální plnění platit celých 24 měsíců.

Co se týče Internetu, tak s 3G zatím nepočítejme, jediná možnost je GPRS/EDGE (Tarif Internet+), který je za neskutečných 832,- Kč měsíčně, když se ale upíšete na 2 roky, tak získáte 43% slevu (472,- Kč). I tak bude ovšem o 32% dražší než u Vodafone (a jen s 2GB dat oproti 3GB u Vodafone), a dokonce více jak 3× dražší než u O2! Případně jsou k dispozici levnější tarify Surf+ a Surf and Mail. Nejlevněji tedy iPhone 3GS vychází u Vodafone, za nejvyšší ceny jej prodává T-Mobile.

Autor článku Redakce
Redakce
Redakční profil SMARTmania.cz. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se nám na e-mail [email protected].

Kapitoly článku