Domů » Články » Úpis pro dotovanou cenu iPhone 3GS u našich operátorů: 3 roky, 2 roky nebo 6 měsíců

Úpis pro dotovanou cenu iPhone 3GS u našich operátorů: 3 roky, 2 roky nebo 6 měsíců

Úpis pro dotovanou cenu iPhone 3GS u našich operátorů: 3 roky, 2 roky nebo 6 měsícůV České republice se konečně začal prodávat nový iPhone 3GS, který je nástupcem staršího modelu 3G. Oproti němu nabízí kvalitnější fotoaparát a možnost nahrávání videa ve VGA rozlišení, digitální kompas a výrazné navýšení rychlosti v operačním systému a aplikacích, o čemž se můžete přesvědčit v níže přiloženém videu. Využili jsme příjemného letního počasí a navštívili jsme prodejny všech tří českých operátorů, abychom zjistili, jak to skutečně s iPhonem 3GS u nás vypadá a jaké podmínky si pro nás operátoři připravili.

Prodej iPhone 3GS u Telefónica O2 ČR
První zastávka vedla k O2 (ceny iPhone 3GS u O2 naleznete zde). Zajímavé bylo, že prý nemají stále podrobnosti k dotacím iPhone 3GS (až já jsem jí řekl, že jsou již na internetu), že prý mohou všechny pobočky prodávat jen nedotované přístroje a podklady že prý budou mít až 8. srpna. Navíc jsou prý všechny iPhony vyprodané, na skladě je jen iPhone 3GS 16 GB v černé barvě, další dodávka má být ve čtvrtek, tedy zítra. Pro mě nová a nemilá informace byla ohledně délky úpisu. Nejste-li ještě zákazníkem O2, pak se pro nový dotovaný iPhone musíte upsat na 3 roky, dvouletý úpis platí jen pro stávající zákazníky.

Příjemná informace se pak týká modelu 3G, jednak stále platí nabídka na připojení k Internetu za 150,- Kč měsíčně (Wi-Fi bez omezení, 3G s 500 MB měsíčně, pak klesne rychlost). Potěšující určitě je, že O2 nedávno spustil 3G Ústí nad Labem, Hradce Králové a Pardubicích. Další velká města jsou pokryta alespoň EDGE.

-

Prodej iPhone 3GS u Vodafone ČR
Druhá návštěva byla u Vodafone (ceny iPhone 3GS u Vodafone ČR naleznete zde), kde jsem si chtěl potvrdit můj nápad s možností pořízení iPhone 3GS prakticky zdarma. A v rychlosti – jde to! Tedy abych byl přesný, opravdu je délka úpisu při koupi dotovaného telefonu jen 6 měsíců, tedy za dobu dvouletého úpisu u T-mobile si můžete koupit telefony se slevou 4, u tříletého úpisu u O2 dokonce 6. Je zde ale jeden zádrhel, na jedno telefonní číslo můžete mít jen jeden dotovaný přístroj za 2 roky. Ovšem po půl roce můžete původní tarif zrušit, převést na předplacenku a podobně a jeden člověk si může koupit během 2 let až 4 dotované přístroje na 4 různá čísla, takže to bude trochu otrava (ale za ušetřených 10 000,- Kč to určitě stojí).

Jinak při koupi dotovaného telefonu u Vodafone je třeba složit volací jistinu (500,- až 3000,- Kč resp. 0,- až 2000,- Kč pro stávající zákazníky). Chcete-li mít levnější volání, doporučují ještě zvýhodnění Po svém, při kterém vám nechodí papírové faktury ale jen elektronické (šetříme lesy) a volání na infolinku je zpoplatněné, za což získáte slušný 20 % bonus na volání a můžete mít i zadarmo druhou SIM Plus kartu do mobilu. Dalších 23,80,- Kč měsíčně můžete ušetřit při platbě Inkasem.

Video: Srovnání rychlosti iPhonu 3G a nového iPhonu 3GS

Co se týče Internetu, tak podle přítomného pracovníka je prý 50 % zvýhodnění na Připojení na stálo možné pro všechny mobily, nejen pro iPhone 3GS, jak měli psáno na webu, tj. kdokoliv si může pořídit internetové připojení s limitem 3GB dat na měsíc za 325,- Kč namísto 650,- Kč (v aktuálním čísle magazínu Čili-Chili o tom ale není ani zmínky), 3G by tento měsíc mělo začít pokrývat větší část Prahy a Brna, EDGE pak pokrývá 90 % populace.

Prodej iPhone 3GS u T-mobile ČR
Poslední a nejkratší zastávka se konala u T-Mobile. Potvrdili skutečnost, že prodávají jen variantu s 32 GB a za velmi přemrštěnou cenu. Navíc mi ještě sdělili, že pro iPhone a další dražší telefony neplatí možnost snížit tarif po 12 měsících, zájemci o dotovaný telefon proto musí své minimální plnění platit celých 24 měsíců.

Co se týče Internetu, tak s 3G zatím nepočítejme, jediná možnost je GPRS/EDGE (Tarif Internet+), který je za neskutečných 832,- Kč měsíčně, když se ale upíšete na 2 roky, tak získáte 43% slevu (472,- Kč). I tak bude ovšem o 32% dražší než u Vodafone (a jen s 2GB dat oproti 3GB u Vodafone), a dokonce více jak 3× dražší než u O2! Případně jsou k dispozici levnější tarify Surf+ a Surf and Mail. Nejlevněji tedy iPhone 3GS vychází u Vodafone, za nejvyšší ceny jej prodává T-Mobile.

Tento článek původně vyšel na serveru iPhone-3GS.cz, který se problematice této platformy také věnuje.

Redakce

Redakční profil SMARTmania.cz. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se nám na e-mail redakce@smartmania.cz.

7 komentářů

 1. první co mě napadlo bylo, že to video ukazuje spíš jak byl iphone 3G pomalý a ne ten nový rychlý…
  ne nový iphone se mi líbí a je to jeden z mála použitelných telefonů na natáčení – co jsem viděl ukázky tak by mu mohl leckterý digitální foťák závidět…
  ale těch změn na můj vkus příliš mnoho není (už tradičně )

 2. Fotky a videa z nového 3GS se mi také líbí, a původní 3G rozhodně není pomalý, jen 3GS je ještě rychlejší. Myslím, že o takové svižnosti si zatím u WM můžeme nechat jen zdát

 3. to nofxsak: tedy stěžovat si na málo změn u iPhone je pěkná ptákovina. Kolik změn mám např. u HTC Touch HD za dva roky na trhu? Slovy, NULA. Doposud se neobjevil přístroj, který byť jen napravoval nedostatky HD, natož nějaký evoluční krok!!!

 4. To uni: Změny u HTC za dva roky? Srovnám se svým dva roky starým TyTN: procesor, paměť, foťák, rozlišení a velikost displeje, vestavěná GPS, kvalita zpracování, přiložená 8 GB karta, senzorová „tlačítka“ (u TyTNa mam vymačkaný a nefunkční tl. pro volání, takže předpokládám krok vpřed). Stačí ne?

 5. Ještě se snad sluší dodat, že to vše za méně peněz. Nemá sice klávesnici, ale Touch Pro 2 jí má a taky za méně peněz, než kolik stál TyTN.

 6. Já ale mluvím o Touch HD, nikoli o produktové řadě TyTN-Touch Pro. Touch HD byl cílen jako konkurence iPhone, což se prakticky vůbec nepovedlo (výkon, kapacita, kvalita audia….), ale za dva roky se vůbec nic neudálo, a co jsou prozatímní informace o nástupci HD, tak se ukazují akorát jinak přeskupená tlačítka a snad skutečně nulový posun, což je opravdu velice smutné, za tu dobu se iPhone i po HW stránce posunul poměrně významně.

 7. iPhone se vylepšuje, protože je to potřeba. HTC mají věci, které teď iPhone vylepšuje/objevuje od nepaměti, tak co chceš dalšího vymyslet? iPhonu pořád chybí plno věcí, které si za dalších 20k můžeš časem vylepšit, HTC má všechno za 15k už dávno.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).