Update pro náramek Microsoft Band přidává virtuální klávesnici a řadu dalších vylepšení

Náramek Microsoft Band je svým způsobem unikátní a velmi komplexní zařízení. Má více senzorů než konkurenční produkty, je možné ho propojit s Windows Phone, Androidem i iOS a cenově vychází na přijatelných 199 dolarů. Přesto jsme v recenzi nešetřili kritikou.

Microsoft nyní uvolnil poměrně velký update, který chytrému náramku přidává řadu užitečných funkcí. Tou nejvýraznější je přítomnost malé softwarové klávesnice, kterou můžete využívat pro odpovědi na příchozí textové zprávy. Samotné zadávání znaků je i na tak malém displeji celkem použitelné. Kromě toho lze nově text diktovat, čeština ale mezi podporovanými jazyky stále chybí.

Microsoft dále připravil webovou nástěnku pro službu Health a synchronizovat lze nově data také s nástrojem MapMyFitness. Ve fitness trackeru nově najdete profil optimalizovaný pro jízdu na kole (a to jak venku, tak i na indoor trenažéru), a oceníte i možnost rychlého zobrazení notifikací.

Poslední novinkou je představení Developer Preview SDK pro Microsoft Band, ve kterém mohou vývojáři začít vytvářet vlastní aplikace s využitím dat ze všech senzorů, které náramek nabízí.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

19 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  Na první pohled se mi to líbilo, na druhej mi to přijde jako kravina:

  1. Je to nepohodlné vzhledem k tomu, že nepřirozeně musim vykroutit ruku abych to měl na dýlku.

  2. Si myslím, že by byla v tomhle případě lepší úplně jiná klávesnice, než qwerty.

  • Zaklinac (neregistrovaný)

   Keď displej nosíš na vnútornej ploche zápästia, nemusíš nič vykrúcať…

  • Johny (neregistrovaný)

   Tak krom toho že takle nosí hodinky holky :D tak musíš stejně „vykrúcať“ pokud se na to chceš dívat zpříma a ovládat to pravou rukou ;-)

  • Zaklinac (neregistrovaný)

   Údajne na taký spôsob nosenia bol ten náramok dizajnovaný.

  • lerion (neregistrovaný)

   Od nekoho, kdo ma na profilovce holku to sedi…

   MS Band je navrzen na noseni na spodku zapesti. Je to pohodlne a dobre.

   Kdyz ti tu nekdo napsal, ze Apple Watch maji holcici design, mohl ses zblaznit. A kdyz MS navrhne sportovni naramek tak, ze ma displej na spodni strane zapesti, vysmivas se…

  • Johny (neregistrovaný)

   Lerion: to sedí od kohokoliv, protože to je společenský konsenzus. Něco jako že vidlička se dává po levé straně talíře. Tahle část poznámky byla myšlena v nadsázce, protože kupodivu sportovní náramky maj taky displeje dole – jestli o tom nevíš (pokud si někdo dolistuje předchozí zprávy o tomhle náramku, jsou tam mé pozitivní komentáře, protože se mi líbí), ale očividně se tě to dotklo opět velmi osobně. Takže sorry, jestli jsem zase ranil tvoje city tak, abys napsal další ukňouranej příspěvek.

   >Mě< nikdo nepsal, že Apple Watch maj holčičí design. Byla to normální diskuze o designu hodinek a o tom, že takto pánské hodinky nevypadají, což myslím jako designer mám právo se k tomu vyjádřit. Nevěděl jsem, že mi to bere následně právo na to říct vtip o dámském užití jakéhokoliv hodinkám podobného zařízení. Díky že ses zastavil to zas rozseknout. Seš bůh. Pro ostatní kdo mi měl náladu zas zkoumat tyhle diskuzní hovna kterejma to Lerion zas tahá:
   Odkaz na diskuzi: [odkaz]

   Hlavní argument návaznost na design 70 let v pánském příslušenství (hodiny, holící strojky…) a [odkaz]

   Zaklinac: Tak já si myslim že to jak ty hodinky fungují je dobré, Metro prostředí na tom funguje výborně. Akorát ta klávesnice je debilní, protože je otočená o 90°oproti ruce co jí má ovládat. No zkus si to a řekni sám, jestli by se ti nepsalo líp, kdyby byla řešená na výšku. Jenže pak tady samozřejmě vzniká designový problém v tom, že celé prostředí je jinak otočené na šířku. Pokud mám ale už používat klávesnici na něčem takovém, asi bych odstoupil od návaznosti UI a inklinoval k ergonomii. Druhá věc je, jak jsou ta tlačítka malá. Umím si představit, že daleko lépe by fungovala oldschoolová klávesnice se sdruženými tlačítky, jako byla na starých telefonech ABC DEF GHIJ…

  • Johny (neregistrovaný)

   *kdo by měl náladu

 2. imperator (neregistrovaný)

  nechapem jak moze byt johny taky debil…napr ked nemusim znacku fiat tak sa neregistrujem na ich forum a nepojdem trollit ze maju nahovno ovladanie na volante…proste troll…nekrmit

  • Johny (neregistrovaný)

   Tohle je fórum fiatu? Já myslel, že to je server o mobilních technologiích a „SMART“ zařízeních. Obzvláště v tvém případě bych si všimnul toho slova SMART, protože to podle tvé logiky by odtud mohlo tebe vyloučit. Další kluk s mindráčkem že na něj byl Johny ošklivej, viď ;D Bav se o zařízení, ne o lidech v diskuzi a bude to vpohodě.

 3. stm01 (neregistrovaný)

  Nošení směrem dolů je jasně lepší. Pokud se chci na ty „hodinky“ kouknout, tak na ně vidím kolmo. Pokud bych je měl displejem nahuru tak si musím vykroutit ruku abych na displej viděl stejně jako v prvém případě. Při jízdě na kole ideální.

  • Aaron (neregistrovaný)

   Prozrad, co od MS neni idealni. Nic? :-)

  • stm01 (neregistrovaný)

   Umíš někdy napsat i něco lepšího? Opakovaný vtip není vtipem. Stále dokola. Něco asi musí být dobrého od MS když se vždycky musíš vyjadřovat. Za chvilku skončíš v naší komunitě. :-)

  • Johny (neregistrovaný)

   No asi záleží jak držíš řidítka;-) Většina lidí je ale drží normálně, tak že vrch ruky ukazuje nahoru. Ale samozřejmě pokud už tam máš nástavce a otočíš tak ruku o 90°, stejně jako při běhu je pohodlnější mít displej dole. Jenže stejně ani nástavce na řidítkách tolik nepoužíváš jako normální držení, takže moc nechápu jak je to na to kolo ideální.

 4. stm01 (neregistrovaný)

  Já to neberu z pohledu že na ně budu koukat za jízdy a přitom se držet. Beru to tak, že ruku pustím a kouknu se, nebo zastavím a kouknu se. Stále je ten pohled na displej pohodlnější než když je displej nahoru. Samozřejmě co člověk to názor.

 5. Jirka (neregistrovaný)

  Update jsem udělal a mám dva problémy:

  1) Klávesnice nefunguje na psaní písmen, jdou napsat jen čísla a znaky, písmena ne. Při ťukání na písmena se píší vpravo dole hvězdičky, ale po swipe je pole prázdné a ani se nenabízí žádná varianta slova. Telefon je v US regionu, jazyk US Eng, čeština smazaná.

  2) Cortana na tel. funguje, ale nejde mi pomocí ní diktovat odpověď na smsku. Teda nenguje jako nástroj na diktování, ale poslouchá příkazy.

  Nedělá to někomu taky?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *