Update na Android 4.1.2 pro Galaxy Note přinese spoustu vylepšení

Samsung vydal do dnešní doby obrovské množství aktualizací pro svůj starší model Galaxy Note, který při svém uvedení na trh dorazil s Androidem 2.3. Nyní se zdá, že další aktualizace bude přímo na novou verzi Androidu 4.1.2 Jelly Bean, jakožto součást upgradu, který přinese také další významné funkce. Zaprvé to bude nové TouchWiz Nature UX (grafická nástavba od Samsungu) a zadruhé tzv. „multi-window“, které je již známé z nového Galaxy Note 2. Díky této vlastnosti můžete na obrazovce sledovat například váš oblíbený seriál a do toho si prohlížet internet (obrazovka se rozdělí na dvě části).

Zprávy ze serveru SamMobile naznačují, že nová verze firmwaru N7000XXLS3 je již v testovací fázi a zahrnuje právě zmíněná vylepšení. A dnes uniklé video od francouzského YouTube uživatele Jimmyho Nodeta dokonce zobrazuje ještě novější ROM s označením N7000XXLS7 přímo v akci. Popis videa tvrdí, že to je „oficiální Android 4.1.2 update“ pro mezinárodní verze Galaxy Note první generace. To sice nezaručuje její legitimitu, ale na druhou stranu video neodpovídá žádné z dosud známých uživatelských ROMek.

Zvěsti z posledních měsíců také naznačují, že by mohlo dojít k přidání „multi-window“ funkce i do modelu Galaxy SIII. A to opět v aktualizaci na Android 4.1.2, která je plánována na letošní prosinec. Na závěr je vhodné podotknout, že Samsung žádnou z těchto domněnek oficiálně nepotvrdil a uživatelům původního Galaxy Note tedy nezbývá než čekat na vyjádření společnosti. 

Zdroj

Autor článku
Richard Bláha
image/svg+xml
+

Kapitoly článku