Domů » Bleskovky » Únorové statistiky Androidu: Jelly Bean nadále vládne, Lollipop pomalu roste

Únorové statistiky Androidu: Jelly Bean nadále vládne, Lollipop pomalu roste

Společnost Google dnes vydala aktualizované statistiky podílu jednotlivých verzí systému Android. Vstupní data pro tento přehled tvoří údaje o zařízeních, které během předcházejícího týdne navštívila obchod Google Play.

 

Největší nárůst zaznamenala nejnovější verze Lollipop. Podíl zařízení vybavených tímto systémem je v současné době 3,3 %. Rostl také podíl KitKatu, který běží na téměř 41 % telefonů a tabletů. Propad naopak zaznamenala verze Jelly Bean, která ovšem i nadále vládne těmto statistikám.

Nezanedbatelný kus grafu také zabírá již velmi zastaralý Android Gingerbread a na zlomku zařízení běží dokonce ještě starší verze Froyo. Do budoucna se dá očekávat růst Lollipopu především na úkor Jelly Beanu a KitKatu. 

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

8 komentářů

 1. 3,3% s Lollipopem? To by mě zajímalo, kolik je to přístrojů :-)

 2. Martin (neregistrovaný)

  Těžko říct, ale jen za rok se jich prodalo víc, než miliarda, tak že z miliardy je to 33 miliónů kusů běžících na Lolipopu, ale kolik je miliard telefonů s androidem, to nevim.

  • No ono to bude procento z těch zařízení, které se připojí na net a tedy dá o sobě vědět, v jaké je verzi. Takže to procento je nejen malé v této množině přístrojů, ale doslova nicotné v celkovém množství přístrojů. Prostě Android. Pro vývojáře peklo. Zatímco na iOS a WP se vývojář může spolehnout aspoň na nadpoloviční většinu aktuálního OS (u dokonce iOS 3/4 připojených), tak tady je přidávání podpory API z Lillipopu spíše z fandovství…. Smutné.

  • Martin (neregistrovaný)

   Ale prosimtě, alespoň k Wifi se někdy připojí každý. Ty 3,3% je na množství rozhodně víc, než80% iOs8.

  • Lojzik (neregistrovaný)

   navic od odeleni play services ze systemu je hodne api funkci aktualni na vetsine telefonu… a nerekl bych, ze to je pro vyvojare peklo, co jsem se tak s nekolika bavil

 3. shd (neregistrovaný)

  aspon vidno aku podporu ma android … droid 4.1/2/3 ma stale cez 40% pristrojov a je smutne ze sa vacsina neda updatnut ani na 4.4 a nie este na 5. A kolko fonov aj teraz este prichadza na trh ako novinka z 4.4 ked je 5 uz davno vonku? a kolko ich ani tu 5ku nedostane.

 4. Fore (neregistrovaný)

  Musíme si uvědomit (my telefony postižení) že je venku spousta uživatelů – drtivá většina, kteří ani netuší jakou verzi Androidu jejich telefon má a je jim to naprosto jedno.

  • Do chvíle než se dostanou křížku s SMS bug, master key, zabezpečením prohlížeče,…:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).