Domů » Bleskovky » Unikátní smartphone od OnePlus umí měnit barvu a sledovat váš dech

Unikátní smartphone od OnePlus umí měnit barvu a sledovat váš dech

Pamatujete si na loňský smartphone OnePlus Concept One? Jednalo se o upravený OnePlus 7T Pro s koženými zády a speciálním elektrochromním filtrem nad hlavním fotoaparátem, díky kterému mohly být jeho čočky neviditelné. Společnost OnePlus si podobnou specialitu připravila i letos, avšak tentokráte využila jiných technologií.

dims

OnePlus 8T Concept umí měnit barvu zad podle nálady

Letošní experimentální smartphone se jmenuje jednoduše OnePlus 8T Concept, a vznikl pod hlavičkou týmu nazvaného OnePlus Gaudi, který navrhnul i zmíněný loňský model. Součástí tohoto týmu jsou designéři ze Shenzenu, Taipei, New Yorku a Indie, kteří u letošního konceptu nepoužili na záda kůži, ale leptané sklo napodobující tvar teras s horkými prameny Pamukkale v Turecku.

OnePlus 8T Concept - Hands On 1

Jsou to právě záda, které odlišují konceptuální verzi OnePlus 8T od standardního modelu. V leptaném skle na zádech totiž najdeme i oxid kovu, přičemž valenční stav kovových iontů se mění pod různým přijímaným napětím. Kdykoliv dojde k aktivaci tohoto kovu, záda telefonu změní barvu, a to od světle stříbrné po tmavě modrou. OnePlus tvrdí, že tato technologie by nemusela sloužit pouze jako estetický prvek, ale jako užitečný pomocník například při indikací příchozích nebo zmeškaných událostí.

Sledování dýchání a bezdotykové ovládání

Speciální záda nejsou jedinou specialitou OnePlus 8T Concept, novinkou je také přítomnost mmWave modulu, který lze namísto běžného využití v 5G sítích používat jako radar k detekci změn v blízkém okolí. OnePlus ukázalo funkci sledování dechu, přičemž záda telefonu podle dechu uživatele mohou plynule měnit barvu.

Radar má také najít využití v bezdotykovém ovládání telefonu; pokud telefon leží na displeji a příchozí hovor rozbliká záda, je možné bez dotykově gestem příchozí hovor odmítnout nebo přijmout.

Stejně jako první konceptuální smartphone OnePlus, ani tento model nepůjde do běžného prodeje. Je však možné, že OnePlus využije některé dílčí prvky do budoucí běžné produkce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).