Domů » Bleskovky » Unikají parametry Surface Studia 2. Bude představen už příští týden?

Unikají parametry Surface Studia 2. Bude představen už příští týden?

Microsoft bude příští týden hostit tiskovou konferenci, na které představí vylepšení u svých počítačů Surface, a zároveň vypustí novou verzi operačního systému Windows 10.

Podzimní update Windows 10 je hotov, přijde příští týden společně s novými Surfacy

Co se hardwaru týče, neočekávají se žádné převratné novinky a z tohoto důvodu nemá být tisková konferenci nijak veliká – podle německé stránky Dr. Windows na ni nebyli pozváni zahraniční novináři a dokonce nemá být k dispozici ani živý stream.

Druhá generace Surface Studia?

Očekáváme, že Microsoft představí nové verze počítačů Surface Laptop a Surface Pro s novými procesory Intel Core osmé generace a obměněnou portovou zásobou čítající USB-C. Dojít může i na představení druhé generace stolního počítače Surface Studio, což naznačuje benchmark GeekBench.

V něm bylo Surface Studio 2 otestováno v  konfiguraci se starším procesorem Intel Core i7-7820HQ a 32 GB RAM. Počítač si vysloužil skóre 4680 ve výkonu na jedno jádro a 15915 bodů při zapojení všech jader. Oproti předchozí generaci se nejedná o nijak zásadní skok, je však možné, že se jedná o nějakou levnější verzi, popřípadě chybu v benchmarku.

Nový hardware od Microsoftu bude představen v úterý 2. října.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. No jsem zvědav, zda zase nějak obzvláštní novou generaci produktu Surface, něčím zajímavým, konstrukcí a podobně. ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).