Domů » Bleskovky » Podzimní update Windows 10 je hotov, přijde příští týden společně s novými Surfacy

Podzimní update Windows 10 je hotov, přijde příští týden společně s novými Surfacy

Microsoft dokončil práce na velké podzimní aktualizaci Windows 10, která bude oficiálně nazvána October Update. RTM verze nese číslo sestavení 17763 a je aktuálně dostupná Insiderům odebírajícím nová sestavení v rychlém i pomalém kruhu aktualizací. Rozborka ESD souboru tohoto sestavení odhalila datum vypuštění mezi veřejnost, stane se tak…

… příští úterý 2. října. Ještě předtím by se toto sestavení mělo dostat do rukou Insiderům odebírajícím nová sestavení v kanále Release Preview. Insideři se také dočkají speciální aplikace, která zpříjemní komunikaci mezi členy programu; aplikace bude progresivní, takže by měla fungovat nezávisle na platformě.

Novinky z jarního updatu

Microsoft také včera vydal nové sestavení z jarního updatu Windows 10, to však nepřináší žádné novinky, má však jednu ryze českou specialitu – 64bitová verze Home nebo Pro nejde na české edice vůbec nainstalovat. Je však možné, že nás Microsoft příští týden seznámí s několika novinkami, které do příštího jarního updatu chystá.

Windows 10 Insider preview

Příští týden dorazí i nové Surfacy

Datum 2. října rozhodně Microsoft nezvolil náhodou, jedná se totiž o den, na který má naplánovanou tiskovou konferenci týkající se hardwaru. Příští týden bychom se tak kromě nové verze Windows 10 měli dočkat nových zařízení, byť žádného úplně nového se patrně nedočkáme, zřejmě budou pouze oživeny současné produkty. Očekáváme představení vylepšeného Surface Laptopu a Surface Pro s aktuální osmou generací procesorů od Intelu a USB-C porty. Další hardwarovou novinkou bude zřejmě oznámení dostupnosti a ceny tabletu Surface GO s vestavěným LTE modemem.

Surface Go měl dostat ARMový čipset, ale Intel učinil nabídku, která se neodmítá

Počítat naopak zřejmě nemůžeme s novou generací Surface Booku, popř. s bájným Surface Phonem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments