Cena:

Únik z Microsoftu: část zdrojového kódu Windows 10 se dostala na internet

Část zdrojového kódu Windows 10 unikla tento týden na internet. Mezi uniklými daty, která se objevila na serveru Beta Archive, byly především ovladače, například k WiFi nebo USB. Nejedná se ovšem o nějak zničující únik. „Podle našeho zjištění se jednalo o části zdrojového kódu z Shared Source Initiative, které jsou používány OEM a patrnery,“ uvedl tiskový mluvčí Microsoftu.

Majitel serveru Beta Archive Andrew Whyman uveřejnil, že uniklý kód měl velikost 1,2 GB a již byl ze stránek odstraněn. Podle Whymana Microsoft na odstranění nijak netlačil, a kód byl odstraněn na základě jejich rozhodnutí.

Zdrojový kód unikl jen den poté, co byli ve Velké Británii zadrženi dva muži z podezřelí z neautorizovaného přístupu do sítě Microsoftu. Britská policie nezveřejnila identitu pachatelů a odmítla podat další informace. Není tak jisté, zda zatčení přímo souvisí s únikem kódu.Nepřehlédněte

Není radno si zahrávat s Microsoftem: 3 měsíce vězení za únik informací o Windows 8

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.