Domů » Bleskovky » UFO je tu: Apple odhalil jméno gigantického sídla i datum jeho otevření

UFO je tu: Apple odhalil jméno gigantického sídla i datum jeho otevření

V letošním roce slavíme desáté výročí iPhonu, asi nejzásadnějšího produktu v historii společnosti Apple. K této příležitosti má být představen zbrusu nový, revoluční model iPhone, přičemž jeho premiéra se odehraje na velmi speciálním místě – v novém kruhovém sídle společnosti, které se začalo stavět před pěti roky. Apple včera v tiskové zprávě odhalil oficiální název celého komplexu a datum jeho otevření.

Apple Park - The New Campus in Cupertino, California

Areál s obrovskou kruhovou budovou uprostřed ponese jméno Apple Park a otevřen bude v měsíci dubnu. Samotná budova, jejíž vnější plášť je tvořen ze zahnutého skla, má rozlohu 2,8 milionů čtverečních a pojme 12 tisíc zaměstnanců. Jejich stěhování do nových kanceláří má zabrat zhruba půl roku. Zaměstnanci budou moci využít i dalších benefitů, jako je například obrovské fitness centrum a spousta míst pro relaxaci. Návštěvníci z řad veřejnosti zase ocení přístupnou kavárnu a Apple Store.

gsmarena_003

Součástí kampusu bude i prezentační místnost pojmenovaná jako Divadlo Steva Jobse. Tato budova pojme až 1000 diváků a právě zde se budou odehrávat příští jablečné keynote.

applepark

Apple se také chlubí, že celý Apple Park bude poháněn energií z obnovitelných zdrojů, hlavní budova má být dokonce největší budovou světa, která je větraná zcela přírodně, po dobu devíti měsíců v roce ji nebude nutné ani klimatizovat, ani vytápět.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. „která je větraná zcela přírodně, aniž by bylo zapotřebí klimatizace, či topení.“

    Nejsem si úplně jistý, ale před nějakým časem jsem četl, že topení/klima nebude zapotřebí cca 9 měsíců v roce – na zbylé 3 už bude systém potřebovat trochu pomoct :)

  2. co pořád máte s tím UFO….kulatý barák…ja deně do práce přejedu asi 8 UF….teda kruhových objezdů ale sou taky kulatý….ale chapu clickbait

  3. clickbait UFO UFO Apple Apple Steve Jobs Steve Jobs…
    Co takhle zminit aspon vedouciho architekta, Normana Fostera, tohohle impozantniho projektu?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).