Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Udělej si sám: Inženýrovi Google chodí notifikace přímo do zrcadla v koupelně

Udělej si sám: Inženýrovi Google chodí notifikace přímo do zrcadla v koupelně

Jaký je první displej, který po ránu vidíte? Předpokládám, že smartphone, který vás vzbudí, a následně mu věnujete ještě pár chvil na toaletě. Inženýr Google Max Braun dovedl vstup digitálních technologií do ranních rituálů ještě dál – upravil si zrcadlo v koupelně tak, aby zobrazovalo různé informace, např. čas, předpověď počasí či novinky ze světa.

zrcadlo1

Aby si mohl čištění zubů takto „zpříjemnit“, potřeboval do své koupelny zakoupit poloprůhledné zrcadlo, 15,6palcový displej k notebooku od ASUSu, základní desku mikropočítače a nějaké komponenty, aby spolu uvedený hardware komunikoval. Testuje ale i komerčnější řešení postavená na Chromecastu, Nexusu Player či Fire TV Stick od Amazonu.

zrcadlo5

Vývoj byl prý cestou plnou slepých uliček, a stále se nejedná o konečný výsledek. Veškerý obsah je zobrazen monochromaticky, aby příliš nerušil, pouze některé ikonky počasí jsou lehce zbarvené. Kód využívá několik jednoduchých API z Androidu a aplikací. Max Braun si aktuálně pohrává s dalšími koncepty, které by mohlo jeho zrcadlo zobrazovat, například upomínky, dopravní situaci atd. Data na displeji se aktualizují automaticky a nepotřebují žádnou interakci.

zrcadlo3

Zbývá snad už jen přidat hlasové ovládání a položit klasickou otázku: „Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější?“

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Tak tohle se mi hodně líbí.

 2. vlada (neregistrovaný)

  Gary je hacker :)

 3. Ja si prave vyrabim jednodussi verzi :D podle https://github.com/HannahMitt/HomeMirror

 4. Hajk (neregistrovaný)

  Vypadá to hezky, ale jak to bude dlouhodobě napájet? Domácnosti obvykle nemají ve skříňce za zrcadlem přivedenou elektřinu a baterie by bylo nepříjemné měnit :)

  • Dira (neregistrovaný)

   Já mám doma zrdcadlo s osvětlením a zásuvkou na malý spotřebič (například holící strojek)…v době kdy jsem vybíral podobné vybavení měla absolutní většína…

   Tudíž, kdyby jste se byl podívat v nějakém obchodu, možná by jste vypadal méně jako hlupák a odpustil si zcestné řeči :)

  • Pat (neregistrovaný)

   ?????

   Bezna vec zrkadla so zasuvkou na holiaci strojcek, fen apod

 5. Hajk (neregistrovaný)

  Leda to dodávat jako variantu vestavné skříňky do koupelny, která se připojí do zásuvky vedle…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel