Domů » Bleskovky » Udělej si sám: Inženýrovi Google chodí notifikace přímo do zrcadla v koupelně

Udělej si sám: Inženýrovi Google chodí notifikace přímo do zrcadla v koupelně

Jaký je první displej, který po ránu vidíte? Předpokládám, že smartphone, který vás vzbudí, a následně mu věnujete ještě pár chvil na toaletě. Inženýr Google Max Braun dovedl vstup digitálních technologií do ranních rituálů ještě dál – upravil si zrcadlo v koupelně tak, aby zobrazovalo různé informace, např. čas, předpověď počasí či novinky ze světa.

zrcadlo1

Aby si mohl čištění zubů takto „zpříjemnit“, potřeboval do své koupelny zakoupit poloprůhledné zrcadlo, 15,6palcový displej k notebooku od ASUSu, základní desku mikropočítače a nějaké komponenty, aby spolu uvedený hardware komunikoval. Testuje ale i komerčnější řešení postavená na Chromecastu, Nexusu Player či Fire TV Stick od Amazonu.

zrcadlo5

Vývoj byl prý cestou plnou slepých uliček, a stále se nejedná o konečný výsledek. Veškerý obsah je zobrazen monochromaticky, aby příliš nerušil, pouze některé ikonky počasí jsou lehce zbarvené. Kód využívá několik jednoduchých API z Androidu a aplikací. Max Braun si aktuálně pohrává s dalšími koncepty, které by mohlo jeho zrcadlo zobrazovat, například upomínky, dopravní situaci atd. Data na displeji se aktualizují automaticky a nepotřebují žádnou interakci.

zrcadlo3

Zbývá snad už jen přidat hlasové ovládání a položit klasickou otázku: „Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější?“

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments