Domů » Bleskovky » Uber slaví velký milník: zprostředkoval již více než 10 miliard jízd

Uber slaví velký milník: zprostředkoval již více než 10 miliard jízd

Alternativní taxislužba Uber začala jezdit v roce 2010. Nevídaný koncept přivolat si odvoz prakticky jedním stisknutím tlačítka za předem známou cenu se okamžitě uchytil a stal se populární na celém světě, byť v mnoha zemích narazil do legislativní zdi. I přes všechny překážky je ale služba úspěšná, o čemž svědčí překonaný milník 10 miliard zprostředkovaných jízd.

Uber se na svém blogu pochlubil, že se tak stalo v neděli 10. června ve 22:12. Která jízda se stala tou jubilejní, není možné přesně určit, neboť v tento přesný čas se uskutečnilo 173 jízd ve více než 21 zemích na pěti kontinentech. Nejkratší z těchto jízd měřila půl míle (asi 800 metrů), nejdelší 41 mil (asi 66 kilometrů).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Nejsem z Prahy ale jsem navýsost spokojen s firmou UBER , chování řidičů , jízda, spolehlivost, jen tak dál a přeji spoustu dalších kilometrů a hodně spokojených zákazníku .

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).