TOPlist

Máte iPhone 14 Pro? Tahle nová funkce aplikace Uber vám udělá radost

  • Aplikace Uber nově pracuje s ostrůvkem u iPhonu 14 Pro pro zobrazení informací o jízdě
  • Došlo i k zapojení nové funkce Live Activities, která zobrazí údaje i na zamčeném telefonu 

Uber právě vypouští novou verzi své aplikace pro alternativní taxislužbu nebo dovoz jídla. Globální update využívá novinek posledních iPhonů i iOS.

Speciální pozornosti se dostalo Dynamic Islandu iPhonu 14 Pro, který nově zobrazuje užitečné informace, jako je doba do příjezdu řidiče. Při čekání tak nemusíte zírat do aplikace, ale můžete se věnovat jiným činnostem, zatímco čas sledujete v horním ostrůvku displeje v blízkosti přední kamery.

uber dynamic island live activites

Další výhoda se týká všech iPhonů s poslední verzí iOS, která disponuje funkcí Live Activities pro notifikace. Jedná se o živé zobrazení například výsledků sportovních zápasů nebo právě doby do příjezdu řidiče i na zamknuté obrazovce iPhonu.

Uber iPhone Activities Support Feature

Změnila se také domovská obrazovka, která nově nabízí například záložku Services. V té jsou shromážděny nabídky na míru v podobě půjčoven motorek nebo restaurací či barů v okolí. Při hledání cílové destinace se vám zobrazí poslední místa, na která jste jeli. Preferované typy jízd se pak řadí taktéž podle vaši osobní historie. Novinek je ale mnohem více a další budou podle Jen You následovat.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku