Domů » Bleskovky » Twitch nakonec neskončí ve spárech Google, za miliardu dolarů jej koupí Amazon

Twitch nakonec neskončí ve spárech Google, za miliardu dolarů jej koupí Amazon

Nedávno jsme vás informovali o tom, že se Google chystá opět sáhnout do své kapsy a utratit miliardu dolarů za streamovací službu Twitch, kterou by následně mohl začlenit do videoportálu YouTube. Nakonec však došlo k obratu o 180° a světovou jedničku ve streamování gameplay videí kupuje Amazon.

  

Obchod již potvrdil na stránkách Twitch generální ředitel společnosti Emmert Shear. I pod křídly Amazonu má však Twitch zůstat jako nezávislá společnost, takže by v nejbližší době nemělo dojít k žádným výrazným změnám. Cenu obchodu potvrdil Amazon v tiskové zprávě, za Twitch utratí 970 milionů dolarů, akvizice by měla být dokončena ve druhé polovině letošního roku.

 

TIP: Dnes ve 22:00 našeho času proběhne na serveru Twitch livestream vývojářské verze Age of Empires: Castle Siege, o které jsme psali dnes ráno

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).