Turbo Internet od Vodafone: LTE do prosince 2014 na většině území České republiky

Vodafone plánuje do konce března 2014 rozšířit pokrytí rychlým mobilním internetem prostřednictvím technologie LTE a 3G na více než polovinu území České republiky; to je poměrně odvážný plán. Do prosince 2014 rychlý internet pokryje téměř celou populaci České republiky. LTE na frekvenci 900 MHz bude dostupné všem zákazníkům, kteří využívají jakékoliv datové služby Vodafonu. Veškeré investice do LTE na frekvenci 900 MHz budou následně využity v rámci migrace na LTE vybudované na kmitočtech, které případně získá v aukci. 

Vodafone může nabídnout svým zákazníkům rychlá data na technologii LTE díky moderní síťové technologii použité v České republice. Pro nabídku těchto služeb firma využije 3MHz úsek, který má k dispozici v kmitočtovém pásmu 900 MHz. Dosažitelné rychlosti přenosu dat v této síti jsou srovnatelné se systémem 3G (HSPA+) a umožňují pohodlné využití internetu. Teoretická rychlost datových přenosů je až 20 Mbit/s, v průběhu testování bylo dosaženo reálné rychlosti přesahující 15 Mbit/s.


Odvážný plán Vodafone: Pokrytí LTE a 3G do prosince 2014 

Rozšířená technologie LTE umožní zákazníkům využívat jak hlas, tak SMS a datové služby. Díky tomu mohou LTE služby na frekvenci 900 MHz využít zákazníci nejen v modemech, tabletech, noteboocích, ale i s chytrými telefony, které podporují LTE na zmiňované frekvenci. Většina nových chytrých zařízení podporuje LTE v pásmech 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz a současně 2G a 3G, čímž je zajištěno jejich dlouhodobé využití.

Turbo Internet mohou využít zákazníci, kteří využívají jakékoliv datové služby Vodafonu, vlastní LTE SIM kartu a zařízení podporující LTE na frekvenci 900 MHz. Jako příklad vhodných zařízení dostupných již nyní v prodejnách Vodafone můžeme uvést chytré telefony Sony Xperia Z, Nokia 925, Samsung Express 2, Samsung Note 3, Samsung Galaxy S4, Samsung S4 mini, tablety Sony Xperia Tablet Z a Samsung Galaxy Tab 3 10.1 a modem Vodafone K5150.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

5 komentářů

 1. S4crifice (neregistrovaný)

  Vy ještě těm mapám věříte?

 2. jacek (neregistrovaný)

  Dle připojené mapky Vodafonu, je pásmo u hranic co? snad Hīc sunt leōnēs.

  • ashwood (neregistrovaný)

   Protože v pohraničí se signál míchá se zahraničním. Jsou tedy potřeba smlouvy se zahranicnima operatorama, které tady zřejmě uzavřené nejsou.

 3. jacek (neregistrovaný)

  Tak to můžeme být(milostivě)rádi, že nám do pohraničí operátor vůbec pustí GSM signál, jinak bych si z mobilu zavolal až v Liberci.Díky za objasnění ASHWOOD.

 4. Pipa (neregistrovaný)

  Vodafone měl vždycky nejhorší síť a o té datové se snad nedá ani mluvit – byl to hlavní důvod proč jsem od nich odešel.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel