Domů » Bleskovky » Třináctipalcového iPadu Pro se údajně dočkáme až na podzim

Třináctipalcového iPadu Pro se údajně dočkáme až na podzim

Již příští pondělí koná Apple tiskovou konferenci, na níž s největší pravděpodobností odhalí poslední zbývající dílky do skládačky s názvem Apple Watch, zejména dostupnost a ceny jablečných hodinek.

  

Spekulovalo se, že letos na jaře bude představen i nový iPad s úhlopříčkou displeje 12,9″, stylusem a čtveřicí reproduktorů, podle posledních informací serveru Bloomberg však byla výroba tohoto modelu odložena na září. Hlavním důvodem má být nedostatek vyrobených 12,9″ displejů. Podle deníku Wall Street Journal ještě Apple nemá finální návrh zařízení, údajně experimentuje s implementací portů USB 3.0 do jeho těla, aby k němu bylo možné připojovat tradiční periferie.

 

Nedá se tak počítat s tím, že Apple v pondělí ukáže nový tablet s půlročním předstihem, jako tak učinil s Apple Watch, neboť v tomto případě se nejedná o zcela novou kategorii zařízení. Logičtější bude slavnostní odhalení spolu s novou generací 9,7 a 7,9″ iPadů na podzim se zahájením prodejů před letošními Vánoci.

 

Na pondělní tiskové konferenci se mimo nových informací o Apple Watch dočkáme nové verze systému iOS s číslovkou 8.2, přijít však mohou i další novinky, například nové iPody, spekulovaný MacBook Air nebo nová generace Apple TV. Apple údajně také chystá vlastní streamovací hudební službu založenou na Beats Music, ta však podle serveru 9to5mac přijde v červnu na konferenci WWDC.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Petr (neregistrovaný)

    No ty blaho, to bude velke jako krava :( Kde jsou casy kdy byla idealni pouze jedna uhlopricka

  2. no pokial bude mat iPad Pro naozaj stylus ci USB port, tak by do toho miesto iOS mohli dat radsej na dotyk upravenu verziu OS X…

    • A dát např. i možnost přehrát např. na jiný OS.

    • to Apple nikdy nepovoli :) ale pokial chce smerovat iPad Pro na korporatnu sferu, tak iOS je system dost nevhodny (a to pisem ako uzivatel iPhone a iPadu).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).