Trials Frontier: Když jízda po asfaltu nestačí (recenze hry)

Chcete si pořádně zařádit na motorce a obyčejné ježdění po sluncem rozehřátém asfaltu je pro vás nudné? Máme pro vás tip na povedenou hru, která vás rozhodně dokáže zabavit na dlouhé hodiny.

Za hrou Trials Frontier stojí Ubisoft, což je samo o sobě zárukou kvality. A skutečně tomu tak je. Hra se odehrává v jakémsi postapokalyptickém divokém západu, kde jako „zkušený“ jezdec cestujete po světě a na různých koutech světa závodíte s jinými jezdci, před kterými se snažíte vybudovat si respekt, slávu a přitom se zároveň učíte nové kaskadérské kousky.

Jak jsem již prozradil, v Trials Frontier budete skákat po různých vrcholcích v poušti, lesních pahorcích anebo také po střechách obydlené části vesnice. Prostředí je k dispozici celá řada a každé je charakteristické a s odlišnými prsty. Jednotlivé tratě jsou velmi pěkně zpracované a pochválit musíme parádní 3D grafiku. Vy se jakožto jezdec přesouváte z místa na místo do dalších koutů mapy a poznáváte nové jezdce, obchodníky a pomocníky. U obchodníků lze nakupovat lepší výbavu pro váš motocykl – od tlumičů kol až po motor. Z něj se pak stane výkonnější stroj a musím říct, že mnohdy vám i menší vylepšení může hodně pomoci. Bohužel, čím dále ve hře budete, tím déle budete muset čekat, a nebo zaplatit.

Jde to i bez mikrotransakcí, ale počkáte si…

Připraveny jsou také výzvy od virtuálních soupeřů. Ty rozhodně stojí za to příjímat – porazit soupeře sice nemusí být vždy úplně jednoduché, ale odměnou vám budou zlaťáky a další bonusové předměty. Ve výzvách občas musíte předvést pár pěkných otoček a kaskadérských kousků, frontflip nebo backflip se objevuje velmi často. Při nesplnění těchto náležitých pokynů můžete naštěstí celou akci zopakovat. Pokud však dojedete do cíle jako první, dostanete slíbenou odměnu v podobě zlaťáků, XP bodů, náhradních součástek či drahokamů (v případě cennějšího úkolu). Každý závod vám spotřebuje určitou část paliva, které se postupem času doplňuje.

  

Vtipné je také zpracování dojezdu do cíle, kde vás většinou čeká odpálení dynamitem, zasypání kameny či katapultace z motorky. Vše je samozřejmě zdokumentováno vtipnou fotografií. Někoho by mohlo ovšem odradit, že drahokamy a mince je nutné nakupovat za reálné peníze (získáváte je i během hraní, ale v podstatně menším množství, než by se pro vylepšování vaší motorky hodilo).

Trials Frontier lze hrát bez mikrotransakcí, ale v takovém případě si na některé závody počkáte o něco déle. Je tedy jen na vás, zda zůstanete u bezplatného modelu nebo utratíte peníze za drahokamy a virtuální peníze. Příjemné je propojení hry s vaším Uplay účtem, za který ihned dostanete jako bonus deset třpytících se drahokamů. Další lze získat třeba za sdílení příspěvku na Facebooku či Twitteru.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Na testovaném přístroji Zopo ZP998 šlapala hra krásně plynule a samotné ovládání je také vyřešeno dobře – virtuální šipka vlevo a vpravo pro rozjezd a akrobaci ve vzduchu. Ozvučení je parádní a vizuální stránka je bezchybná. Hra sice není v češtině, ale tuhle výtku můžeme autorům s klidem na srdci odpustit, protože se jedná o nádherně zpracovanou a bezproblémově hratelnou hříčku do kapsy. Pokud vás baví závodní hry, určitě dejte Trials Frontier šanci. Titul je dostupný pro Android a iOS, verze pro Windows Phone není k dispozici.

Dominik Blatoň

Jeden komentář

  1. cardi (neregistrovaný)

    sranda hra .)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *