Domů » Bleskovky » Trapná odhalení Samsungu: telefony chválí z iPhonu a mobilní fotky propaguje snímky ze zrcadlovky

Trapná odhalení Samsungu: telefony chválí z iPhonu a mobilní fotky propaguje snímky ze zrcadlovky

Samsungu v minulých dnech použil k propagaci svých smartphonů poněkud netradiční prostředky. Ukázalo se, že při vyzdvihování schopností fotoaparátu Galaxy A8 Star na hongkongských stránkách použil fotografie pořízené zrcadlovkou, naproti tomu nigerijské zastoupení zase vychvalovalo displej Galaxy Note9 z iPhonu.

Fotí takto Galaxy A8 Star? Ale kdeže…

S pomocí fotografie níže propaguje korejský gigant funkci Live Focus, která umožňuje ručně nastavit sílu bokeh efektu. Autorkou fotografie je však Dunja Djudjić, která svůj portrét pořídila digitální zrcadlovkou a zaslala jej do fotobanky EyeEm. Odtud ji zakoupil Samsung, výrazně ji upravil a vystavil na své stránky. Takto vypadá originál vedle fotografie upravené Samsungem.

Marketéři Samsungu používají iPhone

Nigerijská pobočka Samsungu se rozhodla propagovat displej smartphonu Galaxy Note 9 na Twitteru, ten však prozradil, že zpráva byla odeslána z iPhonu. Vtipné je, že jakmile na tento úkaz upozornil populární YouTuber Marques Brownlee, nebyl smazán pouze samotný tweet, ale rovnou celý twitterový účet nigerijského zastoupení Samsungu.

Účet byl posléze obnoven, avšak propagaci Note 9 už na něm nenajdete. Příště snad marketéři Samsungu použijí pro odeslání tweetu ten správný přístroj.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dragereker
Anonym
Dragereker
Online

Samozrejme že tam nedajú fotku z toho mobilu, to by bola taká zlá kvalita že by sa to hanbili uverejniť :D ..stredné triedy u Samsungu sa snažia hrať na exkluzívne, ale ani zďaleka na to nemajú…napr. A7 s troma fotoaparátmi nemá ani poriadny Pro režim pre foťák( nedá sa v ňom nastaviť rýchlosť uzávierky ani manuálne zaostrovanie)–> ale hlavne že má 3 foťáky…Hlavne že za tie telefóny pýtajú nehorázne sumy, za ktoré sa oplatí už radšej kúpiť vlajková loď z ich vlastných radov…nó ale aby som nehejtil len samsung, tak Huawei tiež spravil podobný kiks s fotkou zo zkradlovky pred… Číst vice »

shepii
Uživatel
shepii
Offline

U Huawei to tenkrát bylo jinak. Psali na stránkách, že s jejich smartphonem můžete fotit fotagrafie, jako je ta, kterou prezentovali, což není to samé jako tvrzení, že ta fotografie byla jejich smartphonem vyfocena. Slovíčkaření je slovíčkaření. Vsadím se, že v tomhle případě Samsung také neuvedl, že ta fotografie byla vyfocena jejich smartphonem. A pokud jde o to video, tak k tomu bych dodal jen to, že minule jsem byl u Bati a ani jedna z prodavaček nechodila v botech od Bati… Nevidím na tom nic špatného, ani u Bati, ani u Samsungu. Prostě to natočili tím, co měli po… Číst vice »

Petr
Anonym
Petr
Offline

Ale ano, je to špatný marketing.. Kdyby použili Samsung a bylo to kvalitní, určitě by to byla lepší reklama. Stejně tak prodavačky u Bati..

shepii
Uživatel
shepii
Offline

Špatný marketing ano, ale trapná odhalení v tom nevidím.

Marek
Anonym
Marek
Offline

Přátelé, pletete si jabka s hruškama. Baťa již dlouhá léta neprodává ve svých prodejnách pouze své výrobky, jeho prodejny jsou multibrand a drtivá většina sortimentu cizích značek, proč by tedy měly prodavačky u Bati nosit jeho boty? Jsem si skoro jistý, že nosí (a tím dělají reklamu) co prodávají. Horší by bylo, kdyby prodavačky v Nike nosily třeba Adidas, koukali byste na ne myslím zvláštně :-) Hezký večer.

shepii
Uživatel
shepii
Offline

„ani jedna z prodavaček nechodila v botech od Bati“ V botech od Bati, z toho odbchodu, ne v botech které Baťa vyrábí…

Marek
Anonym
Marek
Offline

No jelikož Baťa prodává 50 značek obuvi (a to jen v pánském), tak by mě zajímalo, jak dotyčný ví, že to nebyly boty od Bati :-)

Petr
Anonym
Petr
Offline

Kecáte jeden vedle druhého. 1. neví, 2. neprodává 50 značek, 3. je to článek o chybách Samsungu a budeme tu řešit Baťu :D :D

Marek
Anonym
Marek
Offline

Omlouvám se za chybu, jen 40 :-D

bob
Anonym
bob
Offline

Marku, nevi, ale je to shepii, takze jako obvykle proste jenom placa nesmysly.

shepii
Uživatel
shepii
Offline

Marek: No já toho Baťu neuvedl náhodou. Ona totiž dotyčného manželka dělá manažerku u Bati a on to každý den slyší doma, tak to jednoduše ví – víc v tom nehledej. Proto si také ostatně všímám, kdo chodí v jakých botách.