Domů » Bleskovky » Trapná odhalení Samsungu: telefony chválí z iPhonu a mobilní fotky propaguje snímky ze zrcadlovky

Trapná odhalení Samsungu: telefony chválí z iPhonu a mobilní fotky propaguje snímky ze zrcadlovky

Samsungu v minulých dnech použil k propagaci svých smartphonů poněkud netradiční prostředky. Ukázalo se, že při vyzdvihování schopností fotoaparátu Galaxy A8 Star na hongkongských stránkách použil fotografie pořízené zrcadlovkou, naproti tomu nigerijské zastoupení zase vychvalovalo displej Galaxy Note9 z iPhonu.

Fotí takto Galaxy A8 Star? Ale kdeže…

S pomocí fotografie níže propaguje korejský gigant funkci Live Focus, která umožňuje ručně nastavit sílu bokeh efektu. Autorkou fotografie je však Dunja Djudjić, která svůj portrét pořídila digitální zrcadlovkou a zaslala jej do fotobanky EyeEm. Odtud ji zakoupil Samsung, výrazně ji upravil a vystavil na své stránky. Takto vypadá originál vedle fotografie upravené Samsungem.

Marketéři Samsungu používají iPhone

Nigerijská pobočka Samsungu se rozhodla propagovat displej smartphonu Galaxy Note 9 na Twitteru, ten však prozradil, že zpráva byla odeslána z iPhonu. Vtipné je, že jakmile na tento úkaz upozornil populární YouTuber Marques Brownlee, nebyl smazán pouze samotný tweet, ale rovnou celý twitterový účet nigerijského zastoupení Samsungu.

Účet byl posléze obnoven, avšak propagaci Note 9 už na něm nenajdete. Příště snad marketéři Samsungu použijí pro odeslání tweetu ten správný přístroj.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments