Domů » Bleskovky » Továrnu na výrobu baterií pro Galaxy Note7 zachvátil požár

Továrnu na výrobu baterií pro Galaxy Note7 zachvátil požár

Včera došlo k požáru v továrně Samsung SDI v Číně, což by samo o sobě nebylo až tak zajímavé, nicméně právě zde se vyráběly baterie pro problémový Galaxy Note7, který kvůli explodujícím akumulátorům musel být stažen z trhu.

tovarna_pozar

K požáru došlo v blízkosti výrobních linek baterií, ohnisko pravděpodobně bylo v místě, kde se zpracovával odpadl. Naštěstí během požáru nebyl nikdo zraněn, s plameny celkem bojovalo 110 hasičů, kteří měli k dispozici 19 hasicích vozů. Právě díky rychlému zásahu hasičských jednotek se požár povedlo rychle dostat pod kontrolu, aniž by došlo k narušení výrobního procesu dalších akumulátorů pro budoucí smartphony (zřejmě i Galaxy S8).

tovarna_pozar2

Právě model Galaxy S8 by měl Samsung představit na speciálním Unpacked eventu, který je naplánovaný na 29. března. Do prodeje by se novinka měla dostat okolo 21. dubna.

Jiří Hrma

6 komentářů

  1. Redakce: Ty aku neexplodovaly, ale vzněcovaly se.

    Zdá se, že jeden vlastní zaměstnanec Note 7 nevrátil ☺

  2. HTCJirka jeste pod timto clankem neejakuloval? A to uz tu visi pres pul hodiny. To je podivne.

  3. Samshit reloaded

    Hahahhahahhaaaaa

  4. To je prostě karma no :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).