Toto není apríl. Hry z Google Play oficiálně míří do Windows 10 a 11

Google Obchod Play nahled Unsplash

Peklo zamrzlo. Obvykle se tímto souslovím snažím šetřit a nepoužívat je pro každou titěrnost, ovšem dnes v noci se tak zřejmě skutečně stalo. Google na herní akci The Game Awards oznámil příchod svého mobilního obchodu na platformu Windows.

Google Play ve Windows 10 a 11

Co se týče aplikací, byly vždy vztahy Googlu a Microsoftu napjaté. Přestože se Microsoft všemožně snažil dostat do svých obchodů aplikace od Googlu, jeho konkurent se tomu vehementně bránil a možná tak přispěl k zániku mobilní platformy Windows 10 Mobile. Nyní se ale karta částečně obrací. Aplikace od Googlu sice v Microsoft Store stále neuvidíme, zato však v systému Windows budeme moci oficiálně hrát hry z obchodu Google Play.

Zajímavé je, že tato iniciativa nemá nic do činění s „androidím“ subsystémem, který je součástí Windows 11, ale bude se jednat o vlastní řešení přímo od Googlu podporované jak ve Windows 11, tak ve Windows 10. Zatím se zdá, že se nebude jednat o kompletní Play Store, ale pouze o jeho herní část.

Google slibuje, že takto bude možné hrát stejné hry na telefonech, tabletech, Chromeboocích a počítačích s Windows a plynule mezi nimi přepínat. Nebude se přitom jednat o žádnou formu streamování, ale o přímé spouštění her pro Android na platformě Windows. Potřebné emulační nástroje vyvinul přímo Google bez pomoci Microsoftu, BlueStack nebo jiných firem, které již podobné řešení mají.

Přesný termín uvolnění herního obchodu Googlu pro Windows zatím neznáme, pouze víme, že se tak stane v roce 2022. Pokud se vám nechce čekat, můžete neoficiálně s pomocí našeho návodu dostat do Windows 11 kompletní obchod Google Play včetně jeho aplikací.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku