Domů » Bleskovky » Toshiba na CESu představila notebooky s rozlišením 4K a jeden Chromebook

Toshiba na CESu představila notebooky s rozlišením 4K a jeden Chromebook

4K displeje jsou letos na CES velkým trendem a japonská nadnárodní společnost Toshiba nezůstává za ostatními výrobci pozadu. Představila hned dva patnácti palcové notebooky s tímto rozlišením, oba běží na operačním systému Windows 8.1. A aby toho nebylo málo, přidala i jeden Chromebook.

 

Prvním z představených přístrojů je Toshiba Tecra W50. Jedná se o plnohodnotný pracovní stroj s úhlopříčkou 15,6″ o rozlišení 4K (3 840 × 2 160 pixelů), díky čemuž displej dosahuje jemnosti 282 PPI. V útrobách tohoto notebooku pracuje čtvrtá generace procesoru Intel Core i7 a profesionální grafická karta NVidia Quadro K2100M s 2 GB pamětí. Velikost operační paměti může být až 32 GB, uživatelská paměť bude rozdělena na 256 GB SSD a sekundární plotnový harddisk. S tímto notebookem se počítá spíše jako s pracovní stanicí, proto displej není dotykový. Jeho hmotnost nemá přesáhnout 2,7 kg a poběží na operačním systému Windows 8.1.

 

Naopak druhý notebook od Toshiby, bežící na platformě Windows, dotykový displej dostane. Jmenuje se Satellite P50t a bude určen běžným uživatelům. Rozlišení a úhlopříčka zůstaly stejné, jako v případě W50, stejně tak i procesor z řady Intel Core i když patrně v nižší verzi. Grafický akcelerátor bude vycházet z řady GeForce. Velikost paměti RAM bude mít strop na 16 GB a datové úložiště bude tvořeno pevným diskem o kapacitě 750 GB. Hmotnost tohoto notebooku bude 2,3 kg.

 

Posledním představeným laptopem je 13,3″ Toshiba Chromebook. Displej má rozlišení 1366 × 768 pixelů, pohání jej procesor Intel Celeron, podpořený 2 GB RAM. Místo pro vaše dokumenty zajistí 16 GB SSD a 100 GB volného prostoru na cloudovém úložišti Google Drive. Jako všechny Chromebooky běží i model od Toshiby na operačním systému Chrome OS.

 

Cena Toshiba Chromebooku je stanovena na 279 USD (5 600 Kč), cena modelů s Windows prozatím není známá a bude se lišit podle zvolené konfigurace notebooků. Chromebook přijde na trh 16. února, Tecra W50 a Satellite P50t mají přijít v polovině letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Tak neviem, mozno uz chromebooky dospeli a pre mamu by taky „notebook“ za 250€ mohol byt fajn. Naposledy som chrome os skusal pred viac ako rokom a bolo to divne… Posledne videa vyzeraju ale ovela lepsie a pre laickeho pouzivatela, ktory je furt doma na wi-fi by to nemuselo byt zle.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).