Domů » Bleskovky » Toshiba-Fujitsu IS12T na živo: Voděodolný a s pěkným designem (video)

Toshiba-Fujitsu IS12T na živo: Voděodolný a s pěkným designem (video)

Na stánku společnosti Fujitsu jsme narazili na celou řadu zajímavých smartphonů s Androidem, která vám postupně budeme představovat, protože se opravdu bylo na co dívat. Nemohli jsme ale vynechat již dříve představený smartphone s trochu krkolomným označením IS12T, který byl vůbec prvním telefonem s operačním systémem Windows Phone 7.5 Mango. Prodává se však pouze v Japonsku, což je škoda, ale jak nám bylo řečeno od zástupců společnosti Toshiba, nyní jednají s britskými, španělskými a německými operátory o možném uvedení na trh. V České republice se tohohle krasavce oficiální cestou zřejmě nedočkáme, pojďme si jej tedy alespoň představit na videu.

- - -

- -

Toshiba-Fujitsu IS12T je také prvním voděodolným telefonem se systémem Windows Phone (vyhovuje normě IPX5). V Japonsku se prodává ve třech barevných variantách (černá, světle zelená a růžová). Kapacitní displej na přední straně nabízí klasické WVGA rozlišení (480 x 800 px) a úhlopříčku 3,7″.

- - -

Vnitřní paměť má kapacitu 32 GB, paměťové karty zde nehledejme. Hnacím motorem se stane jednojádrový procesor od Qualcommu (MSM8655) s frekvencí 1 GHz. Slibně vypadá i fotoaparát; je pravda, že počet megapixelů ještě dobrou fotku nedělá, ale snad 13,1Mpx čip v tomto případě podává pěkné výsledky. Celkové rozměry telefonu jsou 59 x 118 x 10,6 milimetrů, hmotnost včetně akumulátoru je 113 gramů.

Videopohled

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

5 komentářů

  1. Tohle je dle mého nejhezčí WP.. Líbí se mi i víc než Lumia800. Kdyby se dal sehnat / používat u nás, hnedle do něj jdu.. Foťák, voděodolnost a 32GB jsou už „jen“ bonusy, ale prostě se mi líbí (nejvíc ten žluťák)..

  2. Nejenom hezké navenek, ale i uvnitř :-)

  3. pekna krytka na usb to teda u omnie w nemam skoda:-]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).