Toshiba-Fujitsu IS12T na živo: Voděodolný a s pěkným designem (video)

Na stánku společnosti Fujitsu jsme narazili na celou řadu zajímavých smartphonů s Androidem, která vám postupně budeme představovat, protože se opravdu bylo na co dívat. Nemohli jsme ale vynechat již dříve představený smartphone s trochu krkolomným označením IS12T, který byl vůbec prvním telefonem s operačním systémem Windows Phone 7.5 Mango. Prodává se však pouze v Japonsku, což je škoda, ale jak nám bylo řečeno od zástupců společnosti Toshiba, nyní jednají s britskými, španělskými a německými operátory o možném uvedení na trh. V České republice se tohohle krasavce oficiální cestou zřejmě nedočkáme, pojďme si jej tedy alespoň představit na videu.

- - -

- -

Toshiba-Fujitsu IS12T je také prvním voděodolným telefonem se systémem Windows Phone (vyhovuje normě IPX5). V Japonsku se prodává ve třech barevných variantách (černá, světle zelená a růžová). Kapacitní displej na přední straně nabízí klasické WVGA rozlišení (480 x 800 px) a úhlopříčku 3,7″.

- - -

Vnitřní paměť má kapacitu 32 GB, paměťové karty zde nehledejme. Hnacím motorem se stane jednojádrový procesor od Qualcommu (MSM8655) s frekvencí 1 GHz. Slibně vypadá i fotoaparát; je pravda, že počet megapixelů ještě dobrou fotku nedělá, ale snad 13,1Mpx čip v tomto případě podává pěkné výsledky. Celkové rozměry telefonu jsou 59 x 118 x 10,6 milimetrů, hmotnost včetně akumulátoru je 113 gramů.

Videopohled

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku