Domů » Bleskovky » Toshiba AT10LE-A: První snímky tajemného Tegra 4 tabletu s klávesnicí

Toshiba AT10LE-A: První snímky tajemného Tegra 4 tabletu s klávesnicí

V poslední době se začíná hojně spekulovat nad novým tabletem od výrobce Toshiba, který by se měl v několika nadcházejících týdnech dočkat svého oficiálního uvedení. Jeho prozatimní označení je AT10LE-A a podle dostupných informací se zřejmě bude jednat o velmi zajímavé zařízení. V zákulisí se hovoří o přítomnosti čipsetu Tegra 4 s taktem 1,8 GHz, který bezpochyby nabídne dostatek výkonu pro plynulý běh systému i náročných aplikací a her. Kromě výsledků z oblíbeného benchmarku AnTuTu, kde tablet dosáhl skóre 28058 bodů se na povrch dostaly i první fotografie, které odhalují jeho další výbavu. V té se dočkáme slotu na microSD karty, microUSB konektoru a portu HDMI.

   

O použitém displeji zatím víme pouze to, že se bude pyšnit úhlopříčkou deset palců. Jeho rozlišení a výrobní technologie však zatím zůstavá tajemstvím. Na jednom z uniklých snímků je zachyceno i originální příslušenství v podobě dokovací klávesnice, která výrazně usnadní psaní delších textů či e-mailové korespondence. Toshiba bude chtít s tímto konceptem zřejmě zaútočit na velmi oblíbené tablety z řady Transformer od společnosti Asus. Zda se jí to podaří či nikoliv je zatím předčasné soudit. Další podrobnosti o tabletu AT10LE-A zůstávají záhadou, nicméně další kousky do této skládanky na sebe jistě nenechají dlouho čekat.  

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentářů

  1. fore (neregistrovaný)

    Tak sem zvedavej, jak si ta tegra 4 povede….

    • fore (neregistrovaný)

      Aha nejak sem prehlidl tu hodnotu z Antutu… takze udajnej zazrak a drtivej vykon se nekona… stejny jako Exynos 5410 z S4.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).