Tohle musíte zkusit: legendární hru Prince of Persia si zahrajete na Apple Watch

prince of persia ubisoft1

Plošinovka Prince of Persia patří nejen mezi legendy svého žánru, ale také mezi nejvíce ikonické hry všech dob. Titul původně vytvořil Jordan Mechner pro počítač Apple II, nicméně vzápětí se dočkal portu také pro MS-DOS, Amigu či Atari ST. Ačkoli si hru můžete v současnosti zahrát v omlazené podobě na celé řadě moderních platforem, vývojáři Oliveru Klemenzovi to bylo málo, a tak se rozhodl  hru portovat do JavaScriptu.

prince of persia
Prince of Persia patří mezi nejvíce ikonické hry všech dob

Touto činností Klemenz strávil většinu loňského roku. Převedení hry do jazyka JavaScript znamená nejen to, že si legendární titul můžete zahrát přímo v prohlížeči, ale také prakticky na jakémkoli zařízení, které je připojeno k internetu, včetně Apple Watch.

Jak si Prince of Persia zahrát na chytrých hodinkách od Applu? Stačí, když pošlete e-mail s odkazem (https://princejs.com) sami sobě a následně jej na hodinkách otevřete. Pro ovládání prince je nutné využít dotykové obrazovky, přičemž například skoky lze provádět skrze klepnutí na displej. Klemenz se chlubí, že hra na hodinkách běží „téměř v původním rozlišení“, nicméně i na větším displeji, které přinesly hodinky Apple Watch 7, je hraní přeci jen trochu nepohodlné.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku