Domů » Bleskovky » Tohle jsou ohebné smartphony od TCL. Na trh přijdou příští rok (videopohled)

Tohle jsou ohebné smartphony od TCL. Na trh přijdou příští rok (videopohled)

Kdo nemá ohebný smartphone, jako by nebyl. Své prototypy na veletrhu MWC ukázala i čínská společnost TCL, a to ve dvou různých form-factorech. TCL pro skládací zařízení využívá vlastní patentovou technologii DragonHinge a AMOLED panely od sesterské společnosti CSOL.

Tohle jsou ohebné telefony od TCL

Na stánku TCL jsme viděli funkční zařízení velikosti tabletu, které jde ohnout na dvě poloviny s tím, že displej je zůstává uvnitř. Na vnější straně je pak pouze pole vytvořené z jednotlivých LED, které umí zobrazovat čas a patrně i notifikovat na příchozí události.

Prototypy telefonů s ohebným displejem od TCL
Prototypy telefonů s ohebným displejem od TCL

Druhý model má pak v rozevřeném stavu velikost typického smartphonu, lze jej však ohnout a zavřít jako véčko. Kvůli dodržení nutného rádiusu pro ohebný displej nebylo možné udělat toto zařízení tak, aby k sobě obě poloviny těsně přiléhaly, a tak zde máme kloub podobný tomu, jaký má Microsoft Surface Book. Tento protyp však nebyl funkční, jednalo se pouze o maketu.

TCL ohebný smartphone

Dostupnost nejdříve v příštím roce

TCL zatím nemá v plánu ze svých prototypů dělat komerčně dostupná zařízení, dočkáme se jich nejdříve v roce 2020, jestli vůbec. Dá se předpokládat, že by na sobě mohly nést loga značek BlackBerry nebo Alcatel.

Bohužel stejně jako u Samsungu nebo u Huawei, ani u TCL se nám nepodařilo si zahnuté zařízení dostat do vlastních rukou; všichni výrobci své žhavé novinky zatím střeží ve skleněných vitrínách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments