To tu ještě nebylo! Asus má herní monitor s 500Hz obnovovací frekvencí

Gaming Unsplash Florian Olivo

Obnovovací frekvence displeje je důležitá především pro hráče. I proto se u těch herních neustále zvyšuje. Ačkoliv část z nich nabízí frekvenci 144 Hz, jsou i modely s frekvencí 240 Hz. Na veletrhu CES 2020 uvedla Nvidia ve spolupráci s Asusem dokonce 360Hz herní monitory a nyní jsme se dočkali dalšího milníku. Asus na veletrhu Computex 2022 odhalil kousek s obnovovací frekvencí rovných 500 Hz.

nvidia geforce rtx computex 2022 asus 500hz gsync gaming monitor

Ačkoliv jsme už na začátku roku zaznamenali první prototyp, nyní je řeč o produkční verzi s označením Asus ROG Swift. Jedná se o TN panel s úhlopříčkou 24 palců, Full HD rozlišením a podporou G-Sync. Cenu ani datum uvedení na trh ale zatím bohužel neznáme.

Pro demonstraci předností nového produktu Asus použil speciální kameru Phantom VEO 640S, která díky RAM s kapacitou 72 GB umožňuje záznam při 1 000 snímků za vteřinu. Díky 500 Hz se má snížit latence a hráči své protivníky uvidí dříve než u 240Hz nebo 144Hz panelů.

WORLD’S FASTEST Gaming Monitor – 500Hz Powered by NVIDIA G-SYNC

Kromě vysoké frekvence novinka láká také na Nvidia Reflex Analyzer, který změří latenci vašeho systému. G-Sync Esports Mode zase umožní lepší nastavení živosti zobrazení. Taktéž výrobní technologie E-TN (eSports TN) má nabídnout o 60% lepší odezvu než dřívější řešení.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku