Domů » Bleskovky » Tizen pro smartphony se údajně opět chystá vstát z mrtvých: Na levných telefonech v Indii

Tizen pro smartphony se údajně opět chystá vstát z mrtvých: Na levných telefonech v Indii

Stále dokola ta samá píseň – dostane se operační systém Tizen do mobilních telefonů či nikoliv? Samsung a jeho partneři přeci jen nad tímto systémem strávili dlouhé měsíce a byla by škoda nechat jej usnout pouze na hodinkách. Spekuluje se, že by po fiasku s telefonem Samsung Z mohl Tizen najít odbytiště v low-endových zařízeních, první kousky mají údajně přijít již v listopadu letošního roku do Indie.

Když hovoříme o low-endu, myslíme tím opravdu tu nejnižší třídu zařízení – spekulované modely s kódovým označením SM-Z130E a SMZ130H mají mít údajně pouze 256 MB RAM. To je ve srovnání s nedávno představenou platformou Android One, tedy referenčními telefony s Androidem a 1 GB RAM za v přepočtu necelé 3 tisíce, zoufale málo. Uvidíme, jak se Samsung popere s optimalizací systému, která má indickým uživatelům přinést výhody v široké nabídce lokálního obsahu včetně televizních a hudebních pořadů. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).