Domů » Články » Tipy a triky pro uživatele Windows Phone

Tipy a triky pro uživatele Windows Phone

Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám usnadní používání zařízení s operačním systémem Windows Phone. A pokud znáte nějaké další, podělte se o ně v komentářích.

Možná že i vy používáte zařízení s operačním systémem Windows Phone a u některých problémů jste si řekli, že nemají řešení. Občas se ale stane, že taková funkcionalita je v systému integrovaná, ale její nalezení není tak intuitivní, jak by být mělo. V dnešním článku si tedy pár takových věcí představíme a věříme, že tím pomůžeme nejen nováčkům na této platformě. Pokud máte další tip či věc, která vám nepřišla intuitivní, podělte se prosím v komentářích.

Rádio z reproduktoru

Jestliže používáte vestavěné rádio ve svém telefonu, možná jste řešili, jak ho pustit do reproduktoru, aby člověk nemusel mít v uších sluchátka. Dlouho jsem o této možnosti nevěděl, ale je v aplikaci k dispozici. Pusťte si rádio a nezapomeňte připojit sluchátka do konektoru. Pro přepnutí na reproduktor dlouze podržte prst na ukazateli naladěné frekvence a v nabídce se vám zobrazí možnost přepnout zvuk do reproduktoru.

Kalkulačka 3 v 1

Nejen studenti technických škol občas hledají pokročilou funkci na kalkulačce. Když si však spustíte kalkulačku v systému zabudovanou, pokročilé funkce na ní nenajdete. To však jen do chvíle, než telefon otočíte na šířku. Náhle se vám zobrazí více možností. A pokud ani tam nenajdete požadovanou funkci, tak telefon otočte na opačnou stranu – zobrazí se jiné možnosti!

 

Rychlé vypnutí vyzvánění

Jdete na schůzku a nestihli jste si vypnout vyzvánění? Stiskněte tlačítko hlasitosti a v liště s údaji o hlasitosti klikněte vpravo na kruhovou ikonu. Dojde k vypnutí zvuku vyzvánění a přepnutí jen na vibrace. Tato vlastnost se však týká jen vyzvánění – pokud tedy spustíte nějakou aplikaci, její zvuk bude přehráván s nastavenou hlasitostí.

Upozornění na nový e-mail

Vestavěný e-mailový klient na novou příchozí zprávu upozorňuje jen číslem na dlaždici. To však platí jen pro složku doručené pošty. Chcete být upozorňováni i na další složky? Poté v seznamu složek podržte prst dlouze na názvu a připněte tuto složku na úvodní obrazovku. Chcete být informování o novém mailu i jinak, než jen číslem? Poté nezapomeňte v nastavení zvuku přiřadit e-mailům nějakou melodii.

 

Hromadná práce s e-maily

U e-mailového klienta ještě zůstaneme. Víte o tom, že můžete provádět hromadné úpravy více zpráv najednou? Pravděpodobně ano, protože možnost pro označení mailů najdete i v aplikační liště. To však může být příliš zdlouhavé. Tuto nabídku můžete vyvolat mnohem rychleji kliknutím vlevo vedle položky s e-mailem (tedy na přehledu jednotlivých zpráv).

Skryté znaky

Při zadávání textu a číselných hodnot často používáme znaky, pro které musíme chodit do speciální nabídky. Respektive nemusíme, ale mnoho lidí o tom neví. Hledáte například vykřičník? Tak podržte prst na tečce a vyberte ho z nabídky! Tato nabídka však není omezena jen na základní klávesnici. Funguje i na klávesnicích určených jen pro zadávání čísel – dejte si však pozor, někteří vývojáři tuto možnost neošetřují v aplikaci a zadání neočekávaného znaku může způsobit pád jejich aplikace.

 

Bezdrátová synchronizace

Pokud chcete pracovat s obsahem telefonu, musíte propojit telefon s počítačem přes software Zune. Nemusíte to však dělat jen přes kabel, synchronizovat lze i bezdrátově přes WiFi síť. Musíte však splnit několik podmínek – tou první je, že tato synchronizace musí být v aplikaci Zune nastavena. Poté musí být telefon i počítač připojen do stejné sítě. Jestliže splníte tyto podmínky, tak pro úspěšnou synchronizaci musí být telefon připojen k elektrické síti a alespoň 10 minut musí být jeho obrazovka vypnuta. Ideální situací pro synchronizaci je tak například večer, kdy pracujete u počítače a telefon nabíjíte.

Máte další tipy pro uživatele, které by nemuseli být známé všem? Podělte se o ně s ostatními v komentářích. Spoustu dalších užitečných rad k systému Windows Phone najdete v našem diskuzním fóru.

Tomáš Kápl

Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.

26 komentářů

 1. Barv (neregistrovaný)

  Jako nechci vyvolávat flame, ale při četbě se fakt hodně dobře bavím :-) Nevyskočí ještě další jiná kalkulačka, když ho obrátím „na hlavu“? A ty geniálně skryté nabídky! Hulán má pravdu, je to nejlepší OS – na pobavení :-)

  • nic o skrytých nabídkách nevidím… jde jen o to, že některé věci jde dělat jednodušeji než přes klasickou nabídku.. to že systém obdobné vychytávky má je skutečně jeho plus.. jsou detaily, které potěší..

  • Barv (neregistrovaný)

   Jednodušeji, když vím, že tam jsou. A kdyby to bylo zřejmý, tak nemusí vznikat takovýhle články :-P

  • ja neviem tý Androprďáci to je iná sekta

   to jablčkaci majú v paži ,kým sa nezačne zaz nejaký zalený mozog navážať,winmobiláci skončili(podla mna prešli k zeleným)a ešte tu mame blackerry super truper hatera – STANDA sranda

  • Barv (neregistrovaný)

   Akorát, že já mam i WP, vnutili mě ho v práci, takže můžu srovnávat. Jako sorry, ale zatím je to přesně to, co napsal jiný hater, htcjirka – půlOS. A neříkám, že je celej na hovno, ale prostě absence spousta věcí jej strašně sráží.

  • Jo, absence malwaru, všudypřítomné reklamy a špatně napsané aplikace vesele běžící na pozadí žeroucí baterii tenhle systém sráží na dno.

 2. jentakkolem (neregistrovaný)

  No uznej , ze takovy ficury na Andro nemate, chtel bys vid :)

  • Barv (neregistrovaný)

   No je fakt, že nemusím s kalkulačkou otáčet na všechny strany, abych se dostal k nějaký funkci :-D

  • Barv: Jde vidět, že jsi to nepochopil… Přepíná se tím vědecká/programátorská…

  • ach jo mne sa to riešenie veľmi páči otočíš a máš vedeckú kalkulačku je to super gro sa používa klasická jednoduchá

   a kto chce aj tak viac nájde na markete plno kalkulačiek stačí si vybrať ale opakujem sa riešenie prepínania je to super. práve v tomto detaile sa odhalila povahová a duševná nezrelosť ľudí ako BARV mne nerobí ťažkost pochváliť funkciu alebo vlastnosť aj iných tel ako WP

   bože je to len telefón

  • Je pravda, ze vam WPckarum to moc zavidim, ale jsem skromny, takze se spokojim jen s tim „HODNE“, co mam :) „MALO“ by pro me byl moc velky luxus a to bych si k tomu musel koupit minimalne bavoraka :D :D

  • Barv (neregistrovaný)

   Ale já to samozřejmě pochopil, jen si z toho dělám srandu. Se hned tak nečilte :-)

   U Hulána už to taky vyšlo, maj z toho pěknej orgáč :-D

  • TO JK001:

   Ja bych VELMI rad pochvalil nejakou vlastnost jineho OS, ale opravdu nic nenachazim :-/ Budu si muset pockat minimalne na MeeGo vzkrisene pod nazvem Tizen :) Bylo by fajn, kdyby se k nemu Nokia zase vratila, ale to je spise utopie :(

 3. Vždy ma zaujímalo, či sa dajú vymazať všetky dlaždice a nechať si na úvodnej obrazovke len tú malú bielu šípku….

  To by bol homescreen, aký nemá žiaden OS

 4. No to otáčení kalkulačky je obšlehnutý od iOS, po delším používání ale zjistíte, že je to ta nejhorší funkce co může být.

  • No vždyť to samé dělá kalkulačka, kterou mám v HTC one x a koukal jsem na google play a tam jich je víc.

 5. JaroB (neregistrovaný)

  „Poté musí být telefon i počítač připojen do stejné sítě. Jestliže splníte tyto podmínky, tak pro úspěšnou synchronizaci musí být telefon připojen k elektrické síti a alespoň 10 minut musí být jeho obrazovka vypnuta. Ideální situací pro synchronizaci je tak například večer, kdy pracujete u počítače a telefon nabíjíte.“

  To si robíte srandu však??? ešte stupídnejšie podmienky na synchronizáciu som nečítal snáď nikdy…iba ak u operátorov…

  Inak tá synchronizácia ide aj offline bez internetového pripojenia???

  • Samozřejmě, synchronizovat lze bez internetového připojení. Jak přes kabel (USB), tak přes WiFi síť.

  • Ale co,jen hudbu,obrazky,video,trochu malo..

  • JaroB (neregistrovaný)

   mám na mysli hlavne Outlook, kalendár, kontakty alebo sms toto všetko bez internetového pripojenia…OFFLINE

   ide to???

  • Ne nejde, synchronizace mailů, kontaktů i kalendáře je možná pouze online. Jediné včem synchronizace s PC pomůže je maximálně internetová konektivita – připojený telefon tak může využít konektivitu počítače (a tak stáhnout maily online).

 6. Nejde,na to je WP prilis hloupy a moderni.

 7. Přidám jeden trik, o kterém také všichni neví. Když vám přijde SMS, nebo hrajete hru a dosáhnete achievmentu, objeví se nahoře notifikační lišta. Někdy ale otravuje (obzvlášť při hraní her) – snadná pomoc. Lze jí jednoduchým přetažením doprava okamžitě zlikvidovat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).