Domů » Bleskovky » Tip na aplikaci: Go to Sleep vám pomůže s udržováním spánkového rytmu

Tip na aplikaci: Go to Sleep vám pomůže s udržováním spánkového rytmu

Spánek je pro náš organismus nesmírně důležitý. Tělo se při něm regeneruje jak fyzicky, tak psychicky a jeho nedostatek má v dlouhodobém měřítku na náš život závažné důsledky. Svůj díl na nespavosti mohou mít i technologie, ty s ní ale mohou zároveň i bojovat. Dnes si představíme aplikaci Go to Sleep pro Android, která vám s udržováním spánkového rytmu pomůže.

Pojďme si nejdříve říci z jakého principu aplikace vychází. Má se za to, že pokud chodíte spát a vstáváte každý den v přibližně stejnou dobu, prospívá to vašemu zdraví. Naopak neustálé střídání těchto časů může časem vyústit v nespavost, případně takzvaný sociální jet lag.

Důležitá je také kvalita spánku

Není ale zdravé si myslet, že přísné dodržování spánkového rytmu vám zajistí kvalitní spánek. Pro jeho kvalitu je nutné se držet alespoň některých z následujících pravidel:

  • omezit pití alkoholu, kávy a energetických nápojů
  • omezit kouření
  • sportovat
  • dodržovat pitný režim

Aplikace samotná je vyvedena v duchu material design a obsahuje dokonce i nový font od Googlu. Musím říct, že její provedení i ovládání je na jedničku. Dobrou noc! ?

Alex Mensatoris

Externí redaktor SMARTmania.cz, kterého baví moderní technologie a marketing. Toho času student vysoké školy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).