Domů » Bleskovky » Tim Cook obdivuje Elona Muska, Apple dokonce spolupracuje s Teslou

Tim Cook obdivuje Elona Muska, Apple dokonce spolupracuje s Teslou

Pokud si vzpomínáte, Elon Musk v prosinci minulého roku na Twitteru uvedl, že v době, kdy si procházel produkčním peklem s Teslou a Modelem 3, snažil se spojit s Timem Cookem. Ten vede společnost Apple od dob, kdy Steve Jobs podlehl rakovině, a Musk jej žádal o schůzku, na které by mohli probrat případný prodej automobilky za jednu desetinu tehdejší ceny.

Cook tenkrát schůzku odmítl, odmítl se také vyjádřit k Muskově tvrzení a ani zástupci Applu informaci nijak nekomentovali. V podcastu Sway se však CEO jablečné firmy ohledně Muska vyjádřil v reakci na dotaz moderátorky Kary Swisher.

Cook se nechal slyšet, že Elona Muska velmi obdivuje, ačkoliv s ním nikdy nemluvil. Tesla dle něj dokázala fantastické věci v oblasti elektrických vozidel, především vydobýt si náskok před konkurencí a k tomu jej tak dlouho udržet. Ohledně plánů Applu byl Cook skoupý na slovo, jak je u zástupců jablečné firmy zvykem. Centrem zájmu je však schopnost samostatného řízení, auto se totiž stává robotem na kolech.

Elon Musk TED Conference 2017

Cook se tedy obratně vyhnul přímé odpovědi, ze zákulisí Applu pak poodhalil pouze to, že firma pracuje na mnoha projektech, většina z nich však nikdy nespatří světlo světa. S Teslou však Apple spolupracuje na instalaci baterií o kapacitě 240 MWh, které mají pomoci napájet ředitelství Applu v Cupertinu.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).