Musk chtěl Applu prodat Teslu za desetinu ceny, Tim Cook schůzku smetl ze stolu

tesla model s 2020

Zvěsti o elektromobilu z dílny Applu v posledních měsících nabírají na obrátkách, dočkat bychom se údajně mohli v roce 2024. K uniklým detailům vozu se na Twitteru vyjádřil i Elon Musk, který vede společnost Tesla. Zveřejnil také zajímavou informaci z minulosti.

Spekulace o tom, že by Apple mohl koupit Teslu, se před lety objevovaly poměrně často. K samotné akvizici nikdy nedošlo, Musk však na Twitteru prozradil, že v době, kdy si procházel produkčním peklem s cenově dostupným Modelem 3, požádal Tima Cooka o schůzku. Na té chtěl probrat právě možnost skoupení automobilky Applem za desetinu aktuální hodnoty, tedy zhruba 65 miliard dolarů (1,3 bilionu Kč). Cook tehdy schůzku odmítl.

Musk se také vyjádřil k uniklým informacím ohledně baterie, kterou se v potenciálním vozidle Apple chystá použít. Snaha je vyvinout fyzicky větší články s vyšší hustotou, které by dovolily větší dojezd, a také použít lithium-železo-fosfátové chemické složení baterií. Dle Muska je však využití větších článků elektrochemicky nemožné a uvedené chemické složení již Tesla využívá u vozů vyráběných v Šanghajské továrně.

Ilustrační obrázek

Zda se tak opravdu stane a Apple představí svůj vlastní elektromobil se dozvíme v následujících letech. V Tesle však najde silnou konkurenci, z čehož by však mohli těžit koncoví zákazníci.

Autor článku
David Preiss
image/svg+xml
+

Kapitoly článku