Domů » Bleskovky » TikTok rozdrtil YouTube v průměrném čase sledování videí

TikTok rozdrtil YouTube v průměrném čase sledování videí

Na sociální síť TikTok se starší generace dívá skrz prsty, nicméně mezi mladými raketově nabírá na popularitě. Krátká videa s mnohdy vtipným obsahem, jež jsou doplněna o hudební složku z bohatého katalogu, přesně odhadla, co dnešní mládež od sociální sítě vyžaduje – rychlou, jednoduchou a snadno dostupnou zábavu.

TikTok cover
TikTok je mladá sociální síť, která se nebojí souboje s giganty

Ve Spojených státech a Velké Británii zaznamenal TikTok jeden významný milník. Průměrný čas sledování videí je v případě čínské sociální sítě vyšší než v případě giganta YouTube. Ztráty dominantního postavení se YouTube nicméně bát nemusí, neboť jeho uživatelská základna čítá přes 2 miliardy uživatelů, zatímco TikTok používá zhruba 700 milionů lidí.

Sesbíraná data se týkají pouze telefonů s Androidem, což je oblast, kde má díky svému formátu TikTok mírně navrch. V případě Spojených států je to za srpen 2021 24 hodin měsíčně strávených u TikToku oproti 22 hodinám na YouTube, ve Spojeném království je rozdíl o něco větší, konkrétně uživatelé za srpen 2021 strávili v přepočtu 25 hodin měsíčně na TikToku, oproti 15 hodinám na YouTube. Všechna videa na mladé sociální síti jsou natáčena na výšku, což je pro přehrávání na smartphonech přirozenější.

‎TikTok
Cena: zdarma+

Ačkoli se YouTube do tohoto formátu nedávno pustil se svými Shorts, prozatím nezaznamenal větší úspěch. Nutno ovšem podotknout, že Shorts jsou prozatím v testovací fázi a nejsou dostupné globálně.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. pokud by se zapocitala cisla z PC tak by to vypadalo uplne jinak, ale i tak je to docela prekvapive

    • Co je na tom překvapivé? Se podívej na dnešní mládež a jejich styl života

  2. 24 hodin z měsíce proflákaných jen u TikToku je děs. Zajímala by mě celková aktivita mladých lidí na neru. Možná by to byly i 3 dny a více.

  3. Pride mi to pochopitelne, ale smutne az desive zaroven.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).