TikTok má nového krále. Nejsledovanějším tvůrcem se stal Khaby Lame

khaby lame hugo boss

Pokud se občas pohybujete ve světe sociálních sítí, především na TikToku, asi vám jen těžko unikla krátká videa Senegalce jménem Khaby Lame. Před pár dny se ve svých 22 letech stal nejsledovanějším tvůrcem na této platformě. Se 142,7 miliony sledujících překonal Američanku Charli D’Amelio, která má nyní 142,3 milionu fanoušků.

Khaby, který nyní žije v Itálii, zaujal především svými „naučnými“ klipy, kde beze slov ukazuje, jak některé věci dělat správně. Zároveň u toho zesměšňuje různá nesmyslná nebo absurdní videa.

Z trůnu sesazená D’Amelio spolu se svou sestrou Dixie vytváří obsah především v podobě krátkých tanečních videí. A sourozenecká dvojice rozhodně neboduje jen v počtu sledujících. Podle magazínu Forbes za uplynulý rok vydělala zhruba 27,5 milionů dolarů, což je asi 645 milionů korun.

BEST of Khaby Lame *TikTok Compilation*

V roce 2020 byl TikTok obviňován z diskriminace tvůrců tmavé pleti, což na platformě vedlo k určitým změnám. Ani toto ale Khabymu příliš neubralo na popularitě a jeho videa jsou nyní nejsledovanějším obsahem na této rostoucí sociální síti pro mladé.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku