TOPlist

TikTok jde tvrdě po Googlu. Představil vlastní vyhledávací widget pro mobily

Aplikace TikTok na telefonu
  • TikTok chce, abyste vyhledávali informace prostřednictvím jeho vyhledávače
  • Nabízí proto pro iOS a Android nový widget s touto funkcí

TikTok se dlouhodobě snaží profilovat jako technologická společnost s přesahem, nikoliv jen „firma, která provozuje sociální síť pro generaci Z“. Dalším krokem vstříc této myšlence je představení vlastního vyhledávače a widgetu pro něj. Zástupce na plochu mohou od začátku května používat uživatelé na iPhonech, nyní se widget rozšiřuje i na Android.

Vyhledávací engine v rámci TikToku si již můžete vyzkoušet sami bez nutnosti stahovat aplikaci do svého telefonu. Stačí navštívit TikTok v internetovém prohlížeči, třebaže bez přihlášení. Po zadání klíčového slova „český prezident“ síť začne předhazovat videa v kontextu Petra Pavla, ale také týkající se nedávných voleb, anebo našeho prvního prezidenta Václava Havla.

Pro TikTok jde o další krok v tom, aby síť udržela své uživatele v rámci platformy, aby nemuseli odcházet vyhledávat informace jinam. V tuto chvíli nemá TikTok velkou šanci Google (coby vyhledávacího krále) ohrozit, nestačí na něj z hlediska kvality vyhledávání.

Nicméně jak tvrdí Prabhakar Raghavan, jeden z viceprezidentů společnosti Google, uživatelé mění své chování na internetu a strohé odkazy na články a videa na Googlu jim do budoucna nemusí stačit. Mladá generace hledá na internetu více imerzivní a pohlcující zážitek, třeba i z vyhledávání, a to aktuálně nabízí pouze TikTok.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku