TOPlist

The Real Bluejack: Opravdový \”hacking\” přes Bluetooth

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-The Real Bluejack je nový program ruského vývojáře známého pod jménem OvZ, který dělá software pro Motorolu mpx220. Zatím je jen ve verzi pro SP, ale brzy by mela vyjít i verze pro PPC.

Přes svůj velmi jednoduchý vzhled je The Real Bluejack opravdu mocným nástrojem. První funkcí, kterou tento program umí je, možnost posílat BT zprávy a chatovat tak se svými přáteli (podobně jako např. s programem Sniper)

To co ale dělá tento program zajímavým, je především možnost odesílání a přijímání souborů přes BT. Snadno si určíte úložiště souborů a můžete tak přijímat opravdu velké soubory. Ale vzhledem k tomu, že program nejprve načítá přijímaný soubor do operační paměti a pak ho ukládá, tak jste limitováni velikostí operační paměti. A to nejzajímavější je, že program posílá data dvakrát větší rychlostí než při použití jiných programů.

Další velmi zajímavou funkcí je Obex FTP mode. S touto funkcí můžete procházet ostatní zařízení, mazat či vytvářet nové složky atd. S funkcí IrMC mode lze procházet kontakty cílového zařízení a případně je nahrát do svého telefonu.

S funkcí At mode můžete dávat příkazy cílovému zařízení. Takže můžet z cizího telefonu posílat zprávy či telefonovat, stejně snadno můžete pročítat zprávy v cílovém zařízení.

Program běží jen na zařízeních s Windows Mobile 5 a je nutné mít .NET Copact Framework 2. The Real Bluejack je zatím k dostání jen v Rusku na testování, bude možné ho zakoupit asi za 10$. Pokud si tento program v budoucnu pořídíte, myslete na to, že někomu můžou připadat funkce jako kopírování telefonního seznamu apod. jako malý neškodný vtip, ale pro ostatní to je vážné narušení soukromí.

 - -

Zdroj: mototunes.motofan.ru

Autor článku Jiří Hálek
Jiří Hálek

Kapitoly článku