Domů » Články » Testujeme Realme X50. 120Hz displej a podpora 5G pod deset tisíc?

Testujeme Realme X50. 120Hz displej a podpora 5G pod deset tisíc?

V redakci s předstihem testujeme nový smartphone od společnosti Realme, který zaujme slušnou hardwarovou výbavou z vyšší střední třídy (včetně podpory 5G či 120Hz obnovovací frekvence displeje, kterou nedisponuje ani vybavenější Realme X50 Pro), povedeným designem a snad i sympatickou cenou. Řeč je o modelu Realme X50, který bude 29. července oficiálně uveden na český trh.

Realme X50 06
Realme X50

Realme X50 nabízí 6,57palcový displej s rozlišením Full HD+ (1080 x 2400 px). Jedná se o IPS LCD panel od JDI, jehož hlavním benefitem je obnovovací frekvence 120 Hz. Realme se rozhodlo neexperimentovat se čtečkou otisků prstů zabudovanou přímo do displeje – namísto toho čtečku najdeme na boku v tlačítku Power.

Na těle najdete celkem šest fotoaparátů

Do displeje se ale vešla selfie kamera, a to hned se dvěma čočkami v oválném výřezu. Na zadní straně najdeme celkem čtyři fotoaparáty, jejichž kompletní specifikace budou odhaleny během online streamu 29. července.

Použitým čipsetem je Snapdragon 765G. Ten má nabídnout slušný výkon a také podporu sítí 5G. Nechybí ani aktuální verze systému Android 10. Oppo a jejich dceřinná společnost Realme patří mezi přeborníky v rychlém dobíjení. U modelu X50 najdeme 4200mAh akumulátor s podporou 30W dobíjení skrze USB-C, které slibuje dobití na 70 % kapacity za pouhých 30 minut. Naopak 3,5mm výstup pro připojení sluchátek na těle telefonu chybí.

Tělo Realme X50 tvoří „slepenec“ tří různých materiálů – displej bude chránit sklo Gorilla Glass 5, záda jsou polykarbonátová a rámečky kovové.

Nalaďte si českou premiéru

Pokud k tomuto smartphonu máte nějaké dotazy, využijte prostoru v komentářích. Odpovíme vám na ně v připravované recenzi, která vyjde ihned po oficiální české premiéře. Ta je naplánována na 29. července a uskuteční se online na Facebooku českého zastoupení značky Realme.

Při této příležitosti bude odhalena také oficiální česká cena. V redakci tipujeme, že by se měla pohybovat pod hranicí 10 tisíc Kč. K dostání budou dvě barevné varianty – námi testovaná Jungle Green a Ice Silver.

Realme X50 včera dostal poměrně výrazného konkurenta v podobě modelu OnePlus Nord. Ten nabízí stejný čipset i podporu 5G sítí. Jakmile budeme znát u obou novinek oficiální české ceny a kompletní parametry, připravíme pro vás podrobné srovnání.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

2 komentáře

  1. je v reálu ta vyšší překreslovací frekvence displeje vážně znát? má to smysl? Docela se mi líbí. 5G neřeším, to u nás smysl nemá :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).