Domů » Články » Testujeme komunikátor HTC X7500 (Athena)

Testujeme komunikátor HTC X7500 (Athena)

-Již brzy se v České republice začne prodávat současná vlajková loď společnosti HTC, komunikátor HTC X7500 “Advantage“ (Athena). Jako jeden z prvních serverů v České republice jsme Athenu obdrželi k testování, a proto se můžete již příští týden těšit na rozsáhlou recenzi.

Pokud se mezi vámi najde někdo, kdo doposud o Atheně neslyšel, zkusím vám její funkce trochu přiblížit. Konstrukčně se jedná o velice zajímavě řešené zařízení; na první pohled vypadá jako mírně přerostlé PDA, ovšem velice brzy zjistíte, že se jedná o profesionální pracovní nástroj určený těm nejnáročnějším uživatelům. Přední straně dominuje obrovský dotykový displej s úhlopříčkou 5″ a VGA rozlišením (640×480px). Nechybí ani kamerka pro videohovory nebo speciální ovládací prvek HTC VueFLO.

- - -
Vybalení; magnetická klávesnice

Na spodní hraně komunikátoru najdeme magnetické úchytky, které slouží pro pevné přichycení externí hardwarové QWERTY klávesnice. Tu je od zařízení možné zcela oddělit nebo ji přiklopit přes displej. Pokud klávesnici přiklopíte, slouží jako výborný kryt displeje, a díky malému průhlednému proužku neustále vidíte na statusové ikonky, které se na displeji zobrazí. Rychlý chod systému zajistí 624 MHz procesor od Intelu (Xscale) a 128MB operační paměti RAM. Athena dále disponuje 256MB velkou pamětí ROM a především 8GB pevným diskem. A pokud by vám ani to nestačilo, je dále možné paměť rozšířit miniSD kartami.

- - -
Ochranné pouzdro; v uzavřeném stavu s přiklopenou klávesnicí

HTC X7500 podporuje sítě třetí generace (UMTS/HDSPA) a nechybí ani klasický GSM/GPRS/EDGE modul. Bezdrátová konektivita je zajištěna díky Wi-Fi 802.11b/g a Bluetooth verze 2.0. Fotografie lze pořizovat integrovaným 3.0MPx fotoaparátem. Energii této mobilní kanceláři dodává integrovaný Li-Lon článek s kapacitou 2200mAH. Kdo si myslí, že je HTC Universal veliké Pocket PC, Athena je v tomto směru ještě dál; s rozměry 133 × 98 × 16 mm a hmotností 359 gramů může směle konkurovat platformě UMPC. Athena ale využívá funkcí operačního systému Windows Mobile 5.0, a brzy by se měl objevit bezplatný upgrade na Windows Mobile 6 Professional.

- - -

V následujících dnech Athenu podrobím důkladným testům a své poznatky zhodnotím v připravované recenzi. Ještě před tím připravím malý článek o prvních dojmech a zkušenostech :-). Pokud máte k tomuto komunikátoru nějaké dotazy, můžete využít komentářů pod článkem nebo našeho fóra. Bude-li v mých silách, pokusím se vaše případné otázky zodpovědět. Za zapůjčení přístroje děkuji společnosti RRC-CZ s. r. o.

-
Athena a Universal

Další fotografie si můžete prohlédnout v naší Galerii.

Technická specifikace  
Operační systém Windows Mobile 5.0 Phone edition
Displej Dotykový TFT 480×640 px (VGA), 65k barev, úhlopříčka 5.0“
Procesor Intel Xscale 624Mhz
Rozměry 133 x 97 x 20 mm
Hmotnost 359 gramů
Paměť 128MB SDRAM/256MB ROM, 8GB vnitřní paměti
Podporované sítě UMTS/HSDPA (2100Mhz), GSM (850/900/1800/1900Mhz), EDGE a GPRS (třída 10)
Datové funkce Wi-Fi 802.11b/g, Bluetooth 2.0
GPS integrovaná NMEA 0183
Digitální fotoaparát 3.0Mpx, max. 2048x1536px, možnost natáčet video, přední VGA kamerka pro videohovory
Baterie Li-Lon 2200 mAh
Slot pro pam. karty miniSD
Další informace Vlastní oddělitelná hardwarová klávesnice, vnitřní paměť 8GB, 3.5mm výstup
Oficiální fotografie (T-Mobile Ameo)    
1   2 3
     
4 5

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments