Domů » Bleskovky » Tesle roste další konkurence; čínské LeEco se pouští i do výroby elektromobilů

Tesle roste další konkurence; čínské LeEco se pouští i do výroby elektromobilů

Čínská společnost LeEco není v našich končinách příliš známá. Na domácím trhu se jí však poměrně daří se sortimentem, který zahrnuje chytré telefony, televize, ale i producentskou činnost. LeEco také investuje do společnosti Faraday Future, která chystá své vlastní elektromobily. Právě v tomto odvětví se Číňané chystají angažovat mnohem více.

lesee (Medium)Elektromobil LeSee. Inspirovalo se LeEco Modelem S od Tesly?

Již v dubnu byl představen autonomní elektromobil LeSee, který by měl konkurovat Tesle, a nyní společnost oznámila, že se chystá investovat 1,8 miliardy dolarů (43 miliard Kč) do vlastní továrny u města Chu-čou. Ta bude otevřena všem strategickým partnerům, včetně Faraday Future. Ročně by zde mělo být vyrobeno na 400 000 elektromobilů.

faraday_future (Medium)Chystaný závodní elektromobil od Faraday Future

Výstavba továrny má být pouze první částí celého projektu, který by do budoucna měl zahrnovat kanceláře a veškeré zázemí, které bude k výrobě automobilů potřeba. Tesle tedy přibývá další konkurence, což je pro spotřebitele bezesporu příznivá zpráva. Nespornou výhodou amerického výrobce však je fakt, že na silnicích má již 3 modely, které sjely z výrobních linek, a brzy přibude i čtvrtý.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments