Domů » Bleskovky » Tesla v Praze otevřela prodejnu. Známe české ceny všech modelů

Tesla v Praze otevřela prodejnu. Známe české ceny všech modelů

Výrobce elektromobilů Tesla dnes otevřel v Praze první oficiální českou prodejnu, ve které bude možné si automobily značky nejen prohlédnout, ale rovněž vyzkoušet v rámci testovací jízdy. Prodejna se nachází na adrese Freyova 95/10 v pražských Vysočanech (hned vedle showroomu Advantage Cars), tedy v těsné blízkosti servisního střediska, které bylo otevřeno letos v dubnu.

Tesla Praha prodejna

Nakonfigurujte si svoji Teslu

Kromě kamenného obchodu byl dnes rovněž spuštěn český konfigurátor, ve kterém si lze pro jednotlivé vozy navolit různé stupně výbavy a barvy. V nabídce jsou vozy Tesla Model 3, Tesla Model X a Tesla Model S, české ceny jsou následující:

Standard Range Long Range Performance
Tesla Model 3 1 199 200 Kč
dojezd: 409 km
1 426 200 Kč
dojezd: 560 km
1 611 200 Kč
dojezd: 530 km
Tesla Model X 2 458 200 Kč
dojezd: 505 km
2 926 200 Kč
dojezd: 485 km
Tesla Model S 2 271 200 Kč
dojezd: 610 km
2 739 200 Kč
dojezd: 590 km

Za příplatek je pak ještě možné dokoupit jiné barvy (u všech modelů je základní perleťové bílá), jiná kola a různý vzhled interiéru; u modelu Tesla X lze dokonce zvolit variantu s 6 nebo 7 sedačkami. V dodatečné výbavě je na výběr i funkce plně autonomního řízení.

Dodací lhůta je u všech modelů stanovena na začátek roku 2020. Záruka na vozy je v rámci Evropy dvouletá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

33 komentářů

 1. No, nestěžoval bych si, jen ta cena no … bohužel to zatím pohon na shnilé dinosaury a zkvašené přesličky jistí.

 2. Počkám si, až svůj obchod s elektromobily otevře Dacia.

 3. Diskutují to i na serverech o automobilech. Jste si jistý, že firma Tesla Motor inc otevřela tam svou pobočku. tedy provozovanou a vlastněnou tou firmu?

  Případně jaká jiná firma zapsaná v obchodním rejstříku tam skutečně podniká? Podle mě se jedná něco jako znakové Xiomi Store a Berriko.

  V ceníku položka …Zahrnuje poplatek za dodání vozidla a dokumentaci ve výši 25 500 Kč… dle mého názoru ukazuje, že se jedná o autorizovaného dealera nikoliv Teslu samotnou .

  jinak Tesla stále v ČR uvádí jen autorizovaný servis.

  • Koukam na Tesla.com a Elektrickevozy.cz a maji tam uz mapu s tim, ze je zde Tesla Store, tak neplaste a nedezinformujte ostatni.

   • Na stránkách Tesli je uváděn pouze autorizovaný servis a nejbližší Tesla Store je od Prahy doporučován v Linci.

  • Martin P., ty se nejdřív nauč psát, ten tvůj textový přednes je na úrovni základní školy. GramatYka hadr. A je to ofiko prodejna Tesly. Včera jsem šel okolo a bylo tam několik lidí v Tesla mikinách a mluvili anglicky (asi přímo z centrály v USA). Jde o oficiální Tesla obchod, jen využívají k prodeji prostory Advantage Cars a v minulosti už tam byl servis na Tesly.

   • Takže říkáte, že tam podnikají načerno ?

   • Martin P. a umíš dát v tom prohlížeči F5? to aktualizovali dnes dopoledne, do té doby tam bylo, že jde jen o servis, teď je to přímo na ofiko stránkách vedené jako Tesla Store. Bože…

   • Tak znova firma Tesla Motors inc není zapsána v obchodním rejstříku v ČR jako prodejce a servis osobních vozidel. Jak myslíte , že tu pak mají nebo mohou legálně podnikat ?

    Myslím že jednoduše tak že tu nepodnikají a jejich prodej zajišťuje jiná firma , viz ta položka za dovezení vozu. prostě „frančíza“ . Naštěstí to nebude tak divoké jako v minulosti spousta samozvaných dovozců.

   • Dobře, když neumíš koukout přímo na stránky Tesly, tak aspoň najeď kurzorem sem na odkaz a máčkni tlačítko na své myši, [odkaz]

   • Tak znova firma Tesla Motors inc není zapsána v obchodním rejstříku v ČR jako prodejce a servis osobních vozidel. Jak myslíte , že tu pak mají nebo mohou legálně podnikat ?

    Myslím že jednoduše tak že tu nepodnikají a jejich prodej zajišťuje jiná firma , viz ta položka za dovezení vozu. prostě „frančíza“ . Naštěstí to nebude tak divoké jako v minulosti spousta samozvaných dovozců.

   • Jedná se o Tesla Czech Republic s.r.o. Je to oficiálně založená firma pro místní zastoupení Tesly v ČR. Můžete si ji vyhledat v obchodním rejstříku.

 4. Takto to vypada na miste, ne jen zvenku a je to primo Tesla vcetne jejich zamestnancu

  • Opravdu a sdělil by jste nám kde se v obchodním rejstříku v české Republice schovává Tesla Motor inc.? Nebo se máme zeptat na finanční úřadě?

   • Ty jsi mamlas.

    Tesla Motor Inc. tam sice není ale je tam Tesla Czech Republic s.r.o. jejíž majitelem je Tesla International B.V. což je dceřiná společnost Tesla Motors.

    Tesla si provozuje všechny showroomy sama, po celém světě.

   • Od čeho máme obchodní rejstřík? [odkaz]

    Jinak v některých státech USA Tesla nemůže prodávat auta, protože jejich zákony zakazují přímý prodej.

   • To Rezza : Díky, ono totiž z názvem není jen tak a T. M. sro má v ČR předmět podnikání pronájem nemovitostí a tak bylo jasný že to musí být jíná vzniklá věc.
    Vzhledem k hlášené\nehlášené nebo nenalezené evidované provozovně myslím není důvod se nemyslet že se jedná o frančízu v podání toho luxusního autobazaru.

   • Ne, nejedna se o francizu, ale orimo o materskou Teslu.

   • Já tam teda čtu „výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona. výroba, instalace, opravy elektrických strojů a přístrojů, elektronických a telekomunikačních zařízení, montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení, opravy silničních vozidel“. Z jednatelů je Ron Klein Vice President-Treasurer v Tesla Inc. a David Feinstein je Director, Global Trade & New Market Access. Úplně bežný postup, každá větší firma je obří pavouk různých organizací. Z historických, legal důvodů atd. Sám v jedné takové firmě dělám, kde je česká pobočka nastavená podobně. A nejsme frančíza :D. Kdyby Tesla dělala frančízy, tak by si ušetřila spoustu problémů na domácím trhu.

  • To nedokazuje nic. Navíc umístění v budově advantage cars, které už dlouho fungují jako přeprodej luxusních sporťáků s řádnou přirážkou, nepůsobí moc věrohodně.

 5. Ondřej Ochrana

  Kucí, byli jste tam vůbec? Nebo zase žerete obsah odjinud?

  • Byl a ?

   Celé halo po fórech o automobilech je okolo emailu který údajně rozeslalo zastoupení pro Evropu, že Tesla Motor inc otevírá obchod. Spousta lidí to bere tak že Tesla Motor inc otevírá svůj obchod.
   No Věřím že na otevření showroomu Xiomi nebo Apple tu byli také zástupci firmy . Ale to neznamená že ta prodejna patříte firmě. Apple je asi nelepší příklad Apple prodejny tu jsou ale iStore to není. Rozhodně pokud na otevření se účastnil někdo opravdu z Tesly je tam zaručena vetší kvalita poskytovaných služeb.
   Jen dealer si musí na se be vydělat a tak ceny budou krapet vyšší třeba než kdyby si to koupi ve Vídni. A to nepočítám ekodotaci.

   • Byl jsem tam a bavil se přímo s manažery z Tesly ze zahraničí, to vám nestačí? :) vždyť to tak dělá Tesla i v jiných zemích, že se domluví s dealerstvím a než postaví vlastní budovu, tak to takhle provozuje přes prostředníka. Je to oficiální Tesla prodejna, s oficiálním zbožím, oficiálními zaměstnanci, holt nízkonákladovější řešení

   • TO Ondřej (neregistrovaný)3. 10. 2019 v 15:11:

    Jak odpovídá
    _qam_3. 10. 2019 v 14:16
    To nedokazuje nic. Navíc umístění v budově advantage cars, které už dlouho fungují jako přeprodej luxusních sporťáků s řádnou přirážkou, nepůsobí moc věrohodně.

   • Ok, když ti ani uvedení Tesla prodejny na oficiálních stránkách Tesly nepřipadá důvěryhodně, asi ti není pomoci.

 6. Martin P. je hroznej blbecek. Ani si neumi zjistit fakta a celou dobu tady ze sebe akorat dela trageda, pritom byl uplne mimo a nemel absolutne pravdu. A takovych trotlu jsou bohuzel plne vody internetu :-(

  • Děkuji a že ty fakta jste sem napsal. Když se m tolikrát psal u těch vět otazník. Tudíš to byla otázka.

   • Fakta máš vejš, napsalo ti je tady x lidí a ty seš jak retard furt (nejen stylem psaní). Máš zvláštní školu, nebo ses takhle hloupej už narodil?

    A byla to otázka? Tak se podívej, co za výtvory si psal výše, cituji tě:

    „Tak znova firma Tesla Motors inc není zapsána v obchodním rejstříku v ČR jako prodejce a servis osobních vozidel.

    Myslím že jednoduše tak že tu nepodnikají a jejich prodej zajišťuje jiná firma , viz ta položka za dovezení vozu. prostě „frančíza“ . Naštěstí to nebude tak divoké jako v minulosti spousta samozvaných dovozců.“

    Tolik k tobě, ty génie z dřevěnýho gymplu (doufám, že pochopíš, co to je).

   • Martin P. – jsi bud hodne natvrdlej anebo uplne tupelozni.

   • No ještě že tu máme lidi jako nick Rezza (neregistrovaný)3. 10. 2019 v 21:37, kteří dokáží věcně odpovědět .

 7. Nice, mě by zajímalo jak je to celkově s elektomobily dnes v ČR… něco jsem našel tu [odkaz]
  Máte nějakou bližší zkušenost?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).