Domů » Bleskovky » Tesla se nešetří: poodhaluje Model Y; na trh se dostane za 2 roky

Tesla se nešetří: poodhaluje Model Y; na trh se dostane za 2 roky

Ačkoliv americká automobilka v současnosti bojuje především s výrobou svého Modelu 3, u kterého je daleko za svými výrobními plány, nezdráhá se pracovat na dalším vozidle. Menší a levnější bratr modelu X by měl přijít na začátku roku 2020. Řadu S, 3 a X tedy doplní již dříve zmiňovaná řada Y.

Původně se zmenšené SUV mělo na trhu objevit již příští rok, během konferečního hovoru s investory a managementem Tesly však Elon Musk prozatím přesunul příchod automobilu na rok 2020. Zároveň přislíbil, že na základě nákladných zkušeností s porodními bolesti u Modelu 3 se tyto komplikace nebudou opakovat, a že se bude jednat o „neuvěřitelné produkční zlepšení, protože těmito problémy už si nechceme procházet znovu.“

Bude takto vypadat finální design Modelu Y? To se dozvíme za 2 roky.

S3XY. Během dvou let by měla být modelová řada kompletní

Cenová politika by měla být velmi podobná Modelu 3, můžeme tedy očekávat cenovku zhruba 35 000 dolarů (zhruba 750 000 Kč) za základní výbavu. Vzhled je zatím neznámý, jedinou indícií je zveřejněný obrázek, na kterém prozatím můžeme obdivovat pouze několik křivek. Na oficiálním obrázku nejsou vidět žádná zpětná zrcátka, spekuluje se tedy, že je nahradí kamery. Zároveň by měl být Model Y postaven na stejném základu, jako Model 3, což by mělo výrazně usnadnit a zrychlit výrobu, což je situace, se kterou se Tesle v posledních měsících nedaří příliš pohnout.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments