Domů » Bleskovky » Tesla se nešetří: poodhaluje Model Y; na trh se dostane za 2 roky

Tesla se nešetří: poodhaluje Model Y; na trh se dostane za 2 roky

Ačkoliv americká automobilka v současnosti bojuje především s výrobou svého Modelu 3, u kterého je daleko za svými výrobními plány, nezdráhá se pracovat na dalším vozidle. Menší a levnější bratr modelu X by měl přijít na začátku roku 2020. Řadu S, 3 a X tedy doplní již dříve zmiňovaná řada Y.

Původně se zmenšené SUV mělo na trhu objevit již příští rok, během konferečního hovoru s investory a managementem Tesly však Elon Musk prozatím přesunul příchod automobilu na rok 2020. Zároveň přislíbil, že na základě nákladných zkušeností s porodními bolesti u Modelu 3 se tyto komplikace nebudou opakovat, a že se bude jednat o „neuvěřitelné produkční zlepšení, protože těmito problémy už si nechceme procházet znovu.“

Bude takto vypadat finální design Modelu Y? To se dozvíme za 2 roky.

S3XY. Během dvou let by měla být modelová řada kompletní

Cenová politika by měla být velmi podobná Modelu 3, můžeme tedy očekávat cenovku zhruba 35 000 dolarů (zhruba 750 000 Kč) za základní výbavu. Vzhled je zatím neznámý, jedinou indícií je zveřejněný obrázek, na kterém prozatím můžeme obdivovat pouze několik křivek. Na oficiálním obrázku nejsou vidět žádná zpětná zrcátka, spekuluje se tedy, že je nahradí kamery. Zároveň by měl být Model Y postaven na stejném základu, jako Model 3, což by mělo výrazně usnadnit a zrychlit výrobu, což je situace, se kterou se Tesle v posledních měsících nedaří příliš pohnout.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

8 komentářů

 1. Tohle uz neni ani smesne. Ti tragedi doted nebyli schopni poradne rozbehnout vyrobu modelu 3 a uz slibuji neco dalsiho. Ale jak se rikas, slibem nezarmoutis. Nastesti uz jim to zerou jenom naprosti zabednenci.

 2. Penize vybrane za nedodani modelu 3 uz dochazeji, tak je potreba stahnout ovecky o dalsi…

 3. Snad im to vyjde :)

  • Co jim má vyjít? Jako že teď už vše bude krásné a růžové? Dostanou se do zelených čísel a začnou vyrábět alespoň to, co naslibovali? Tak jim nezapomeň poslat 1000$.

  • Teraz pravdepodobne nie, ale v buducnosti snad ano :)

  • Jo no, abyste nedopadli jako ja s cekanim na Surface Phone…

  • A nebol si to ty jeden z tych WP fanatikov ? :)

   Inak na Teslu necakam, fanusikom elektromobilov nie som, ale fandim ludm ako Musk.

  • Fanatikem? Ne. Mal jsem rad Windows Phone. System mi vyhovoval a telefony jsem mel rad. Bohuzel zvolili velmi nevhodny business model.

   Ja lidem jako je Musk nefandim. Jsou to sociopati, kteri ve jmenu pokroku zpusobuji spolecnosti nemale problemy a jeste jim u toho jejich fanousci (fanatici) tleskaji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).