Domů » Bleskovky » Tesla Roadster se Starmanem za volantem úspěšně obletěla slunce

Tesla Roadster se Starmanem za volantem úspěšně obletěla slunce

6. února roku 2018 vyslala společnost SpaceX do vesmíru raketu Falcon Heavy a s ní i automobil Tesla Roadster „řízený“ figurínou Starman. Tato sestava nadále létá nad našimi hlavami, včera dokonce po 557 dnech letu úspěšně po vlastní oběžné dráze dokončila první oběh slunce.

tesla roadster

Podle stránky whereisroadster.com se Roadster nachází 300 milionů kilometrů od Země a začíná se pomalu blížit k Marsu, od kterého je vzdálen „pouhých“ 70 milionů kilometrů. Okolo slunce se Roadster pohyboval se rychlostí přes 120 tisíc kilometrů za hodinu a „najel“ přes miliardu kilometrů, čímž překonal záruku výrobce na prvních 36 tisíc najetých mil 21,2 tisíckrát.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).