Domů » Bleskovky » Tesla Roadster 2 se bude moci vznášet metr nad zemí, slibuje Elon Musk

Tesla Roadster 2 se bude moci vznášet metr nad zemí, slibuje Elon Musk

Druhá verze Roadsteru od Tesly budí velká očekávání již od první zmínky o jeho přípravách v roce 2017. Již tehdy byli ti, kdo měli možnost otestovat zrychlení vozu, překvapeni výkonem a Roadster sliboval zrychlení z 0 na 96 km/h za méně než 2 sekundy.

Sportovní elektromobil má však být doručen prvním zákazníkům až v průběhu příštího roku a Elon Musk stále hledá cesty, jak jej udělat ještě rychlejším. Vzhledem k tomu, že kromě automobilky vede i společnost SpaceX, která se soustředí na technologie okolo vesmíru a nosných raket, nabízí se jasná paralela – Roadster dostane raketové trysky. Mnozí odhadují, že by se pak zrychlení z 0 na 96 km/h mohlo přiblížit až k jedné vteřině.

FIRST RIDE in the NEW TESLA ROADSTER!! Semi Truck Event

V nedávném rozhovoru s Joe Roganem Musk uvedl, že se již nějakou dobu snaží přijít na způsob, jakým by se mohl elektromobil vznášet zhruba jeden metr nad zemí, „aniž by někoho zabil.“ Pokud by došlo k selhání systému, vůz by se v nejhorším případě poroučel k zemi, zničil tlumiče, posádka by ale přežila bez úhony.

tesla s witcher cyberpunk

Musk však těmito snahami dělá vrásky na čele zákonodárcům, kteří mají za úkol udělat provoz na silnicích co nejbezpečnějším. Další kontroverzi pak vyvolal design volantu pro nové Modely S, který se podobá těm osazeným ve Formuli 1.

David Preiss

17 komentářů

 1. To nieje pravda, písal, že chcel aby sa vznášal 1m ale bol by problém s bezpečnosťou, preto sa bude vznášať max pár cm aby to malo vyššiu šancu prejsť cez schvaľovacie úrady :) Preverte si to a potom opravte ;-)

 2. To nieje pravda, písal, že chcel aby sa vznášal 1m ale bol by problém s bezpečnosťou, preto sa bude vznášať max pár cm aby to malo vyššiu šancu prejsť cez schvaľovacie úrady :) Preverte si to a potom opravte ;-)

  • Říkám to stále, že zákon řeší jen náhodně vybrané speciální situace, ale podstatné věci, jako, že se má jezdit koly po vozovce, nestanovuje.

 3. Jen aby se nezaryla metr pod zem, až jí zase upadne za jízdy kolo, nebo kus nápravy :-)

  • Nemej peci, Tesla neni zadnej cinskej smejd.

  • Nejseš asi tak dobrej stalker, protože bys jinak věděl, že píšu vždycky s diakritikou. Provar neskutečnej.

  • Redakce: Co treba opet pridat „neregistrovany“ tag vedle lidi, co jsou neregistrovani?

  • Pod tohle se klidně podepíšu. Po dlouhý době od tebe čtu něco normálního Lukáši.

  • Jo no, až na to že jsem to zas nepsal já, stalkere :D To je až skoro nebezpečný, jak může bejt někdo někym posedlej.

  • Tak si tam dej nejaky avatar jako registrovany a nemusis resit takove pitchoviny.

   Problem solved.

  • Hele a jak si tam ten avatar prosím dám? Děkuji.

  • Menty: Tusim, ze smartmania vyuziva Gravatar. Mam pocit, ze tam musis pouzit ten samy email co tu

  • Menty: je to jednoduché. Stačí se registrovat na službě Gravatar [odkaz] se stejným e-mailem, jako máte tady na smartmanii. Do Gravataru pak jen nahrajete profilový obrázek a on se propíše i tady na smartmanii (a lze jej pak využívat i na dalších webech, které Gravatar podporují). Letos nicméně budeme spouštět novou verzi smartmanie, kde už půjde avatar nahrávat lokálně. Stejně tak text (neregistrovaný) je u nové verze webu v plánu.

   Návod, jak profilový obrázek nahrát, máme případně zde [odkaz]

  • Nová verze smartmanie je taková paní Colombová. Pořád se o ní mluví, ale nikdo ji posledních minimálně 6 let neviděl…

  • qam: To asi těžko. Před pěti lety jsme spouštěli současnou verzi webu (po velké migraci na WordPress) [odkaz]

   Na nové verzi webu, respektive šabloně, jsme začali pracovat loni v září, tak tu nešiř bludy.

  • Roman Hálek, lukass71 – Děkuju, tohle já ale vim, na co to ale bude neregistrovanému filutovi, co se ptá za mě, to nevim :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).