Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Tesla podcenila zájem o nový Model 3: Objednávek je až 4× více než očekávala

Tesla podcenila zájem o nový Model 3: Objednávek je až 4× více než očekávala

Společnost Tesla před třemi dny představila svůj nový elektromobil Model 3 (více informací), který má být díky příznivě nastavené ceně 35 tisíc dolarů (asi 830 tisíc korun bez DPH za model v základní výbavě) dostupnější širšímu obecenstvu. A zdá se, že se Tesle tento tah vyplácí; za prvních 24 hodin si nový model objednalo 180 tisíc zájemců, a jejich počet neustále roste.

Zakladatel společnosti Elon Musk informuje o aktuálním počtu předobjednávek na svém Twitteru, poslední informace ze sobotního večera hovoří o 276 000 objednávkách. Musk se přiznal, že očekával čtvrtinový až poloviční zájem, a že s aktuálním stavem objednávek musí vážně přehodnotit plánování produkce.

Loni totiž Tesla byla schopná vyexpedovat 50 tisíc elektromobilů, a pokud by nedošlo k navýšení výroby, Model 3 by k některým zákazníkům dostal až za šest let. Z tohoto důvodu Musk doporučuje objednat si svůj nový elektromobil co nejdříve.

Průměrná cena prodaného Modelu 3 činí zhruba 42 tisíc dolarů (asi milion korun bez DPH), takže zákazníci se zřejmě nespokojili pouze se základní výbavou, byť i ta je nabušená technologiemi až po okraj a nechybí ji ani automatické řízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. Rezza (neregistrovaný)

    „Průměrná cena prodaného Modelu 3 činí zhruba 42 tisíc dolarů (asi milion korun bez DPH), takže zákazníci se zřejmě nespokojili pouze se základní výbavou, byť i ta je nabušená technologiemi až po okraj a nechybí ji ani automatické řízení.“

    Nikoliv, to je jen odhad Muska. Nikdo tu vybavu aktualne ani nezna. Zatim bylo mozna zaplatit vratnou zalohu na zarazeni do fronty cekatalu. Az teprve jak se rezervace promeni v objednavku, tak tam pujde konfigurace (nebo si nechat vratit ty penize).

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel