Domů » Bleskovky » Tesla podcenila zájem o nový Model 3: Objednávek je až 4× více než očekávala

Tesla podcenila zájem o nový Model 3: Objednávek je až 4× více než očekávala

Společnost Tesla před třemi dny představila svůj nový elektromobil Model 3 (více informací), který má být díky příznivě nastavené ceně 35 tisíc dolarů (asi 830 tisíc korun bez DPH za model v základní výbavě) dostupnější širšímu obecenstvu. A zdá se, že se Tesle tento tah vyplácí; za prvních 24 hodin si nový model objednalo 180 tisíc zájemců, a jejich počet neustále roste.

Zakladatel společnosti Elon Musk informuje o aktuálním počtu předobjednávek na svém Twitteru, poslední informace ze sobotního večera hovoří o 276 000 objednávkách. Musk se přiznal, že očekával čtvrtinový až poloviční zájem, a že s aktuálním stavem objednávek musí vážně přehodnotit plánování produkce.

Loni totiž Tesla byla schopná vyexpedovat 50 tisíc elektromobilů, a pokud by nedošlo k navýšení výroby, Model 3 by k některým zákazníkům dostal až za šest let. Z tohoto důvodu Musk doporučuje objednat si svůj nový elektromobil co nejdříve.

Průměrná cena prodaného Modelu 3 činí zhruba 42 tisíc dolarů (asi milion korun bez DPH), takže zákazníci se zřejmě nespokojili pouze se základní výbavou, byť i ta je nabušená technologiemi až po okraj a nechybí ji ani automatické řízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments