Domů » Bleskovky » Tesla chystá levný elektromobil. Cena by se mohla pohybovat okolo 650 tisíc korun

Tesla chystá levný elektromobil. Cena by se mohla pohybovat okolo 650 tisíc korun

Dle plánu, který před lety zveřejnil Elon Musk, bylo cílem Tesly vyrobit drahé a unikátní auto, které by firmě přineslo dostatek prostředků pro výrobu levnějšího a masovějšího modelu. Mluvíme zde o původním Roadsteru, po kterém přišly Modely S a X. Ty pak měly přinést finance na vývoj a výrobu ještě levnějších modelů, 3 a Y. Dlouho se však vedou spekulace, že tato kaskáda i nadále pokračuje.

tesla logo charger pexels

To potvrdil prezident čínského zastoupení firmy, Tom Zhu. Dle jeho slov chystá Tesla automobil s cenovkou 25 000 dolarů; ten má být vyvinut v Číně, odkud se pak má dostat do celého světa. Po přepočtu na české koruny a přičtení daně se dostáváme zhruba na cenu 650 000 Kč. V šanghajské Gigatovárně již vzniká další středisko pro výzkum a vývoj, které měla automobilka prozatím pouze ve Spojených státech.

tesla model 2
Možná podoba Modelu 2. Zdroj: Vince Burlapp

Neoficiálně je chystaný model označován jako Model 2 a dle neověřených informací by měl být postaven na stejné platformě, jako Model 3. Oficiálního představení a doručení do rukou prvních zákazníků bychom se však údajně mohli dočkat ještě v tomto roce.

David Preiss

13 komentářů

 1. Tesla JEDE. A pojede vím dál tím víc.

  • Stále drahé

   Ocenil bych spíš auto do 300.000 velikosti Citigo a s dojezdem klidně jen 200 km..

  • Volkswagen Up!. Stojí kolem 300 000Kč a je stejné, jako CitiGo.

  • nezapom,nel jsi ze v zime ty jejich baterky maji 1/5 bezneho dojezdu? aby si s tim vubec vyjel:D

  • ale do kufru nic nedáš když už tak radši fabii v základní verzi nebo 2 generaci z bazaru. Tu můžeš najít i levněji.

  • Tesla nejede tesla stojí

 2. Ono jde o to, co si člověk představuje pod pojmem levný. Ale toto není levné ani pro většinu zákazníků na tamním trhu. U nás tím spíše.

 3. No vzhledem k tomu, jaké zásadní konstrukční vady mají jejich běžné drahé modely, tak tento levný by měli nazvat Kamikaze 😀

 4. Jen ať si ten krám nechají. Chtěl bych vidět, jak dojede v této zimě do Brna. Jedině bez topení.

 5. Vzhledem k již tragickému dílenskému zpracování i u mnohem dražších vozů Tesly by mě zajímalo co bude u těchto levných chybět za díly. Nejspíš asi Tesla bez motoru nebo baterií. Tzv. Lite verze.

 6. Blbej Elon Musk a jeho ještě blbější značka tesla prej 650 000 je levný auto

 7. Levny elektromobil za 650 ………..az bude za 250 s dojezdem kolem 300 km tak mozna :-))

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).