Tesla chystá facelift Modelu 3. Na co se můžeme těšit?

white sedan parked on gray asphalt road during daytime

Tesla Model 3 se brzy dočká faceliftu. Hovoří o tom agentura Reuters a její celkem čtyři nezávislé zdroje. Nová verze zatím nese kódové označení Highland. Ke změnám má dojít uvnitř i zvenčí vozidla. Cílem bude snížení výrobních nákladů a tím pádem i prodejní ceny a také celkové osvěžení designu a modernizace modelu s dnes již pětiletou historií. Změny mají přijít i v oblasti pohonu a celkového výkonu. Zatím ale nemáme žádné konkrétní informace.

Ačkoliv původně měl být Model 3 automobilem pro masy, výsledek je trochu jiný. V dnešní době jeho základní verzi pořídíte za 1 369 990 korun, což rozhodně není málo. Už delší dobu Elon Musk slibuje dostupné elektromobily s cenou okolo 700 tisíc korun. Zůstává otázkou, jestli se to povede v rámci faceliftu Modelu 3, nebo si na takový vůz budeme muset ještě počkat.

tesla model s plaid interior
Interiér Tesly Model S Plaid

Přepracovaná Tesla Model 3 se má začít vyrábět ve třetím čtvrtletí příštího roku v Šanghaji. V plánu je ale pozdější produkce i v rámci továrny ve Fremontu.

Podobného omlazení se poměrně nedávno dočkal také Model S, který dostal výkonnější pohonné ústrojí i nový interiér s kniplem namísto volantu. Zásadní změnou je také displej převrácený do vodorovné pozice, který je propojen s počítačem o údajném výkonu PlayStationu 5.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku