Domů » Bleskovky » Jak vypadá budoucnost jízdy do práce? Tesla se téměř o vše postará za vás

Jak vypadá budoucnost jízdy do práce? Tesla se téměř o vše postará za vás

Automobilka Tesla, jež je známá hlavně svým elektrickým rodinným sedanem, Modelem S, se prozatím reklamou ve velkých sdělovacích prostředcích příliš nezabývá. Jednak je o vozy velký zájem i bez ní, a zároveň jsou výrobní kapacity naplněny na měsíce dopředu, přičemž gigatovárna v Nevadě, která je umožní razantně navýšit, je teprve ve výstavbě.

tesla_model_s

Místo tradičních reklam však Tesla uvolňuje malebné spoty, které se často vejdou do dvou minut a zachycují různé novinky, a třeba i milníky; například jednu miliardu najetých elektrických mil, které ušetřily životnímu prostředí téměř 600 000 tun oxidu uhličitého.

Autopilot z budoucnosti?

Jedno z nejnovějších videí, které se objevilo na stránkách společnosti, vyzývá k radikální změně dojíždění do práce. Vzhledem k technologiím, jež jsou v elektromobilu, můžete s funkcí Summon (přivolat) jednoduše poručit, aby samo vyjelo z garáže a počkalo na vás před domem. Po cestě si můžete zapnout autopilota, který sleduje jízdní pruhy včetně aut okolo vás, a podle toho přizpůsobuje jízdu. A když přijedete do práce, necháte auto samo zaparkovat, klidně i podélně.

Tesla

Zdá se, že i v řidičském odvětví budou v brzké době lidé svým způsobem nahrazeni počítačem a nebudou se muset starat téměř o nic. Pokud jste však rádi pány volantu a řízení si užíváte, nemusí se vám směr, kterým se Elon Musk vydává, plně zamlouvat.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments