Tesla a její vtípky: v pozvánce na premiéru Modelu Y čekalo na zvědavce překvapení

elon musk nasa spacex crew demo

Tesla, potažmo její nejvýraznější tvář Elon Musk, si rádi hrají a připravují si pro své fanoušky mnoho skrytých vtípků, tzv. easter eggů. V samotných autech jich majitelé najdou více než dost, například při aktivaci Ludicrous módu, který odemkne veškerý potenciál elektromotoru, a jež je doprovázen animací letu vesmírem.

14. března se Tesla chystá na přestavení nového SUV, Modelu Y, které doplní řady S, 3 a X. Musk se tedy konečně dočká své sexy modelové řady (s přimhouřeným okem k záměně 3 a E). V pozvánce, kterou automobilka rozeslala, je pak naznačen obrys novinky, ačkoliv obázek neprozrazuje příliš mnoho. YouTuber Marques Brownlee se však chystal na obázek vyzrát ověřeným způsobem.

tesla model y teaser

Za pokus to stálo

Často totiž stačí obrázek protáhnout editorem, výrazně jej zesvětlit, a výsledná editace odhalí další detaily. Zástupci americké společnosti však tento postup očekávali, a tak si pro zvědavce připravili vtípek, kdy po všech úpravách obrázek odhalí ve spodní části vozu pouze dvě slova: „Nice try,“ tedy „hezký pokus.“

O chystaném modelu Y prozatím mnoho nevíme, ve čtvrtek 14. března se však odhalí v celé kráse. Bude se s jistotou jednat o levnější model automobilky a oproti Modelu 3 by měla povyrůst jak velikost, tak i cena o 10 %.

Autor článku blank
David Preiss

Kapitoly článku