Domů » Bleskovky » Tento týden se dozvíme jméno příštích Windows: Přejmenují se také Bing aplikace

Tento týden se dozvíme jméno příštích Windows: Přejmenují se také Bing aplikace

Letošní rok bude u Microsoftu rokem nových jmen. Systém Windows Phone podle posledních informací přijde o slovíčko Phone, aplikace Bing dostanou společné jméno MSN a konečně nové jméno dostane i příští majoritní verze systému Windows. Ta bude představena již zítra, v tomto týdnu má údajně proběhnout i přejmenování Bing aplikací. Většina z nich se dočká pouze výměny slova Bing za MSN, některé se přejmenují úplně – například Bing Finance ponesou nově jméno MSN Money.

  

Jak se ale budou jmenovat nová Windows? Blogger Tom Warren a analytička Mary Jo Foley na svém Twitteru ukázali obrázek, na němž drží papírek, na němž je napsáno Windows X. Na jejich tweet v žertu odpověděl výkonný viceprezident operačních systémů Microsoftu Terry Meyerson: „Stále se rozhodujeme, ale děkujeme za váš hlas. Uvidíme se příští týden.“

Jméno Windows X se zdá být velmi nepravděpodobné, tento krok by byl logičtější při uvedení Windows 10 s ohledem na římská čísla. Nejčastěji skloňované jméno je právě Windows 9, což potvrdil například prezident francouzského Microsoftu, ačkoliv ředitel marketingu a provozu Microsoftu ve Francii Nicolas Petis minulý týden pronesl, že budoucí Windows vlastně v této fázi ani žádné jméno nemají, ostatně na stránkách Microsoftu je (možná prozatím) uvedeno Windows TH (neboli Threshold). Že by měl nakonec Terry Meyerson pravdu, že o jméně ještě není rozhodnuto? 

 

Někteří analytici tvrdí, že příští verze Windows se bude jmenovat prostě Windows a to v případě všech verzí včetně té mobilní. Také se objevují hlasy, které tvrdí, že příští verze ponese označení Windows One a přidá se po bok OneNote, OneDrive nebo Xbox One. Pravdu se snad dozvíme již zítra, kdy Microsoft v San Franciscu nová Windows představí. Jak si myslíte, že se budou jmenovat?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Je mi fuk, jak se budou jmenovat. Důležité je, aby si udržely kvalitu předchozích verzí, ideálně ji ještě zvýšili.

 2. Johny (neregistrovaný)

  :D JEŽIŠI MICROSOFTE! Můžeš si vymyslet konečně názvy, které jednou nezměníš? :D

  • lerion (neregistrovaný)

   Každý mění svoje názvy.

  • lerion (neregistrovaný): Nicméně na MS fakt nikdo nemá… Navíc je zde určitá souvislost mezi úspěšností dané věci a přejmenováváním.

  • MS je v tomto naozaj bez konkurencie. Health, Bing Health, MSN Health…to načo? Majú sa na čo sústrediť. Ale na nové Winy sa teším.

 3. Jobicek (neregistrovaný)

  Já se spíš bojím co nové Windows přinesou. Ale tak snad horší než 8 to být snad už nemůže.

  • Horší než osmičky jsou zatím všechny starší systémy (pro někoho možná sedmičky ne).

  • m93a (neregistrovaný)

   Ne.

  • Poslední nejlepší verze Windows jsou zatím stále 7.

   8/8.1 je ne zcela povedena meziverze a kockopec.

   Zda se, ze W10 půjdou v duchu sedmicek, protoze experimentovani uz bylo vazne dost.

 4. Když si vezmu toho chlápka u monitoru, tak proporčně to více vypadá na označení Windows One. Samotné Windows, ač bych to já sám takto viděl, to nebude, a stejně tak to nevypadá ani na jednopísmenný znak (9 nebo X). Leda-by ještě mohla být v úvahu Windows IX.

  Za mě bych to viděl buď jako Windows nebo klasicky Windows 9.

 5. animexx (neregistrovaný)

  Myslím, ze to „X“ znaci, ze už žiadna prípona, proste Windows.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).