Domů » Bleskovky » Televize za 4 miliony? Nejdražší kousek od Samsungu míří do Česka

Televize za 4 miliony? Nejdražší kousek od Samsungu míří do Česka

Většina z nás se při výběru nové televize spokojí s rozumnou úhlopříčkou, 4K rozlišením a cenou šetrnou k rodinnému rozpočtu. Pak je tady ale segment trhu, který chce to nejlepší, bez ohledu na cenu. Přesně pro ně začal korejský gigant Samsung prodávat v České republice první Micro LED televizor s úhlopříčkou 110“.

Samsung MicroLED2
Samsung Micro LED

Samsung Micro LED není žádný drobeček. Fyzické rozměry jsou 2422,5 x 1364,1 x 24,9 milimetrů a hmotnost se zastavila na 87 kilogramech. Celou obrazovku tvoří 25 milionů LED, které jsou od sebe vzdáleny pouhých 0,6 mm. Rozlišení je 4K (3840 x 2160 pixelů), nechybí ani podpora HDR+, Dolby Digital Plus, šest HDMI vstupů, dva USB porty, Ethernet, Bluetooth 5.2 nebo Wi-Fi 6. O zvuk se starají 100W reproduktory a operačním systémem je pochopitelně Tizen.

Samsung MicroLED5
Samsung Micro LED

„Micro LED představuje nejpokročilejší obrazovou technologii, jejímž základem jsou samosvítící RGB LED. Na rozdíl od OLED jsou anorganického původu a zpracovávají barvy na 20bitové úrovni. Výsledkem jsou naprosto realistické barvy i kontrast, přičemž obraz je stejně kvalitní z jakéhokoli úhlu,“ říká Michal Forejt, ředitel divize spotřební elektroniky ve společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Samsung MicroLED1
Samsung Micro LED

Pokud máte o Samsung Micro LED zájem, je ke koupi na e-shopu Samsungu, případně u vybraných prodejců za astronomickou cenu 3 999 990 korun. Vedle současného modelu Micro LED televizoru s úhlopříčkou 110“ připravuje Samsung ještě menší verzi s úhlopříčkou 99“, která bude dostupná na přelomu posledního čtvrtletí 2021 a prvního kvartálu 2022.

Samsung MicroLED4
Samsung Micro LED

Vzhledem k tomu, že v Česku není vzorek Micro LED k dispozici, Samsung nabízí vážným zájemcům osobní konzultaci s českým produktovým manažerem.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Ten Kilowatt příkon je docela mazec :D
    Na druhou stranu, kdo si koupí tuto telku, tak elektřinu neřeší a místnost bude určitě mít klimatizovanou.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).