Domů » Bleskovky » Telefony s Androidem „padají“ méně než iPhony. Rozdíl ve stabilitě systému je značný

Telefony s Androidem „padají“ méně než iPhony. Rozdíl ve stabilitě systému je značný

Systém iOS, který najdeme v iPhonech, je často zafixován v myslích uživatelů jako velmi stabilní a bezproblémový. Jedním ze sloganů Applu byla i věta „prostě funguje.“ Nová studie Blancco Technology Group však uvádí, že oproti Androidu je systém od jablečného výrobce méně stabilní.

Během sledovaného čtvrtletí systém nějakým způsobem selhal u 58 % iPhonů, u Androidu to bylo pouze 35 % telefonů. Většinu pádů, konkrétně v 65 % případů, způsobily u iPhonu aplikace sociálních sítí, především Snapchat (17 %), Instagram (14 %) a Facebook (9 %). U Androidu největší problémy činily paradoxně aplikace Google, jako Služby Google Play (12 %), Kontakty Google (5 %) a Adresář (5 %).

Aplikace pro Android mají méně bezpečnostních chyb než ty pro iOS, tvrdí prodejci antivirových aplikací

Co přesně stojí za pády systému a aplikací u iPhonů studie nerozebírá, může se však jednat o vliv velkého počtu telefonů, které se zapojily do testování veřejné bety iOS 10, která ještě nebyla doladěna. Méně pádů u Androidu může být ovlivněno volností, kterou vývojáři při budování svých aplikací mají a nemusí se řídit omezeními, které nastavuje Apple. Podle studie dochází k pádům na systému se zeleným robotem o 50 % méně často, než na jablečných zařízeních.

Mezi modely s nejvíce nestabilním prostředím patří iPhone 6 a 6s, u Androidu pak tabulkám pádů vévodí Samsung, Lenovo a u nás méně známé LeTV.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
96 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments